Спеціальні потреби

11.04.03  -  Новий спортивний автомобіль фірми БееМВе «зі-чотири». - 2003-04-12


Багато провідних автокомпаній використовують останню букву англійського алфавіту, якою є «зі», для позначки їх найкращих моделей. «Останній» в цьому сенсі символізує наймодерніший, найновіший. Японський Ніссан випускає свій родстер «триста п’ятдесят-зі», цю ж літеру можна бачити на найгарячішому Корветі фірми Шевроле-«зі-нуль шість», або на новому дітищі німців--бімері «зі-чотири.»

Він має всі ознаки класичної конфігурації спортивних моделей з фронтальним розташуванням двигуна, приводом на задні колеса, салоном на два місця, з прикольним силуетом та практично невідчутним керуванням, але з надійними гальмами. Зі-чотири замінює попередню модель «зі-три,» яка була дуже популярною. Речник БееМВе у США Ґордон Кайл так пояснює відмінності нового родстера від попереднього:

«Вони суттєво різні. Нове авто має агресивніший, мачо-подібний, кузов, з вишуканішими формами та деталями. Зі-чотири має ширше шассі, і він довший, ніж зі-три. Він має жорсткішу раму, більший багажник, додаткову гоночну швидкість. Все це збільшує розмір.»

А редактор журналу автолюбителів Роуд енд Трек, Деніс Сімонайтіс, говорить, що «Бімер» створив істинно спортивну машину:

«Спортивні машини мають бути оригінальними, відразу впадати у вічі. Бо це не просто засіб пересування, а статусна машина, на ній отримуєш фан від самого процесу «прибуття у заданий пункт.» І хоча це досить вільне визначення, я дотримуватимусь саме його. І за цим визначенням, і навіть за більш строгим, «зі-чотири» є безумовно спортивним авто у найвищому розумінні.»

А Ґордон Кайлі з Беемве-Америка, так характеризує основних конкурентів «зі-чотири»:

«Загальний конкурент--це те, що ми звемо як «спеціальний родстер-купе сегмент». І це насамперед Хонда-Ес-дві тисячі, Ауді Те-Те, Порше Бокстер і, звичайно, Мерс ЕсЕлКа.»

У такій компанії, як кажуть, не гріх опинитися. Тому Деніс Сіманайтіс задоволений перспективами нового «Бімера»:

«Він досить швидкий, швидший, наприклад, від Порше-Бокстера, і коштує, скажімо, трохи менше, ніж Бокстер. Отже, він дуже конкурентоздатний, якщо порівнювати його з Бокстером.»

Трохи програє він, на його думку, в керуванні:

«Його керування, напевно, не таке ідеально-точне, як у Бокстера. З іншого боку, воно дуже надійне.»

Всі це, звичайно, коштують чималенько. Базисна модель з об’ємом двигуна у два з половиною літри, коштує близько тридцяти чотирьох тисяч доларів. Потужніша модель з трьох-літровим двигуном полегшить ваш гаманець на сорок одну тисячу. А чи варто все це?--запитаєте ви. Адже так би мовити, «туди» можна доїхати і на Запорожці, може, трохи повільніше. Але ні́куди ді́ти довічне бажання людини мати якусь цяцьку, навіть у дорослому віці. І ось «Бімер-зі-чотири» саме і є такою, водночас і забавою, і свідоцтвом статусу її володаря.

XS
SM
MD
LG