Спеціальні потреби

13.03.03  -  Компанія Америка он-лайн дозволятиме користувачам блокувати так звану «плаваючу рекламу» Інтернетна порнографія: злочин чи вияв свободи слова? - 2003-03-14


Кому з вас в Інтернеті не доводилося боротися з силою-силенною так званої «плаваючої» або бульбашкової, реклами? Вона з’являється, як правило, на найцікавішому місці, і її ліквідація звичайно супроводжується не завжди тихим і ласкавим словом на адресу промоутерів небажаної продукції. Колись цим зловживала компанія Америка-он-лайн. Потім, напевно, втомившись від протестів користувачів Інтернету, керівництво компанії вирішило одуматись і стати на шлях рішучої боротьби з непрошеними зазіхачами на ваш гаманець. З цією метою Америка-он-лайн невдовзі запропонує своїм клієнтам блокувальну програму, за допомогою якої вона сподівається очистити свої веб-сторінки. Називається програма Ей-оу-Ел Веб поп-ап контрол, і вже у найближчі дні її зможуть скачати абоненти ЕйОуЕл. Поп-ап контрол буде включений у майбутні версії програм компанії, і блокуватиме потік небажаної реклами. А піонером у цьому виступив Інтернет-провайдер Earthlink, який минулого року запропонував своїм користувачам безплатну програму, названу поп-ап блокер, яка, втім, блокує і корисну інформацію, скажімо, про погоду, або біржові новини. Щоб уникнути цього, ЕйОуЕл надаватиме клієнтам можливість бачити, які веб-сайти надсилають свою рекламу, і потім вирішувати, чи долучати їх до свого списку.

Але чи вбережуть поп-ап блокери від шквалу порно-реклами? Для виробників цієї специфічної продукції Інтернет виявився золотим дном. За інформацією нью-йоркської фірми Дейта-монітор, користувачі Інтернету витрачають понад три мільярди доларів на рік за доступ до особливо відвертих веб-сайтів. Недивно, що їх володарі вкрай зацікавлені у припливі нових клієнтів. З цією метою вони засилають поп-апс до мільйонів поштових скриньок, де там на них можуть натрапити й діти. Таку рекламу, яка супроводжується звичайно дуже відвертою картинкою і адресою веб-сайту, звуть порн-спам, дослівно «фарш», або «мотлох.»

Джон Дворак, який працює для журналу Пі-Сі--«Персональний комп’ютер,» так змальовує хитрощі, якими ловці нестійких душ заманюють їх у Інтернет-сіті сумнівних розваг:

«Багато спаммерів супроводжують свої послання замітками: «Якщо ви не хочете отримувати цей мотлох, то натисніть тут, і ми знімемо вас зі списку.» Але в дійсності вони, якщо ви натиснете, занесуть вас у «гарячий» список, бо переконаються, що ваша адреса і ви самі--реальні. А опісля вас атакуватимуть сотнями рекламних розсилок. Серед них є й ретельно замасковані, типу: «На жаль, мене не було, коли ви телефонували.» Ви натискаєте---і потрапляєте на порно-сайт.»

Дворак додає, що деякі електронні фільтри можуть визначати, що зворотні електронні адреси таких веб-сайтів фіктивні, і тим самим блокувати порно-спам. Значно важче визначити, що саме становить порно. Доки точаться дискусії, виробники продукту намагаються всіляко уникати цього слова, маскуючи зміст під рубрикою «розваги для дорослих.»

Періодично у США спалахують дискусії щодо заборони інтернет-порно. Але нещодавно федеральний апеляційний суд Філадельфії відхилив закон, скерований на захист дітей від такої продукції. Чому?--- можете здивуватися ви. Він виходив з того, що, хоча порнографія завдає декому моральної шкоди, вона, втім, підпадає під захист першої поправки до Конституції США, яка гарантує свободу слова. Джон Дворак дивується з цього приводу:

«Я ніколи не розумів, ну як це фото жінки з козлом кваліфікується як «свобода слова.» Я не консервативний фанатик, але я не хочу, щоб цей матеріал нав’язували мені.»

Дворак також занепокоєний тим, що через спам і поп-апи, порнографічні зображення можуть без відома користувача потрапити у тимчасовий файл його комп’ютера. А якщо цей користувач є працівником за робочим комп’ютером, то цим може скористатися злобний начальник і звільнити вас з праці.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG