Спеціальні потреби

06.12.02  -  Новий старий уряд у Києві; Українська мова в США; Брати Клички у Лас-Вегасі; Фільми Довженка у Вашингтоні; Зростання іноземних всиновлювань у США. - 2002-12-07


Новий старий уряд України: невтішними вважає його перспективи англомовна Київ-пост, коментуючи підписання президентом Кучмою останніх призначень до кабінету. Основною функцією нової команди газета уважає забезпечення переважно репресивними засобами, плавної передачі влади власноручно обраному наступнику Кучми у дві тисячі четвертому році.

Серед цих засобів Пост називає такі: продовження тиску на мас-медія, розпочатого Віктором Медведчуком, і консолідація керованих медія під егідою про-президентських бізнес-кланів; призначення лояльних урядовців на ключові регіональні пости для забезпечення сприятливого для обранця Кучми голосування; збільшення фінансового тиску на бізнесменів, зв’язаних з опозицією. Останнє, уважає Пост, виконуватиме Микола Азаров, колишній головний податківець України, який також ймовірно здійснюватиме фінансову підтримку виборчої кампанії наступника Кучми.

Останніми роками до США приїздять все більше іммігрантів з України--їх навіть охрестили «четвертою» хвилею іміграції українців до цієї країни. Як опанувати англійською мовою, не втрачаючи рідної? Ось що розповідає Іван (Джон) Гевко у газеті Крісчен сайєнс монітор: його віддали до дитсадка без знання англійської, але вже за рік він майже забув українську мову. Намагаючись виправити таке викривлення, батьки просили його поза домом розмовляти англійською, а вдома і на вікенди--лише українською. Ця система спрацювала-зараз Іван Гевко розмовляє шістьма мовами, досконало володіючи українською та англійською, пише Крісчен саєнс монітор, зазначаючи, що англійська мова не перешкоджає збереженню культурної самобутності.

А до Лас-Вегасу приїхали брати-боксери Клички--Віталій і Володимир, пише Нью йорк таймс. Для них англійська мова, якою вони дуже пристойно розмовляють, є четвертою після української, російської, та німецької. Приїхали брати туди не грати, а працювати. Бокс для них-це не лише гра, а єдиний поки що заробіток. Якщо вони працюватимуть і далі на рингу так успішно, як і досі, пише Нью йорк таймс, то у світового боксу скоро з’являться два чемпіони, які розмовляють чотирма мовами, і залучають до нього все нових фанів своїми елегантними манерами та виглядом.

Віталій Кличко, нокаутувавши в листопаді Леррі Дональда, лишається єдиним претендентом від Світового боксерського союзу на поєдинок з легендарним англійцем, першою рукавичкою планети, Леноксом Льюісом, призначеного на восьме березня у Лас-Вегасі. А його брат Володимир має відстояти титул чемпіона за версією Всесвітної організації боксу проти «небезпечного» Джеміля Макклайна. На думку експертів, Володимир є кращим боксером, ніж його старший брат, який занадто прямолінійний на рінзі. Володимир більш схильний до імпровізацій, що подобається болільникам та експертам, пише Нью йорк таймс про можливу «українську» перспективу світового боксерства--братів Кличків, які пообіцяли матері, що ніколи не зійдуться на ринзі один проти одного.

Столична Вашингтон пост повідомляє про фестиваль фільмів Олександра Довженко--класика українського кінематографа і водночас кульурного посла України у світі. Фестиваль спонсоруєься урядом України. Вашингтонці і гості столиці зможуть побачити дев’ять з одиннадцяти завершених праць великого майстра, серед них німі фільми «Звени́гора» та «Земля» і звукові, такі як «Щорс» та «Мічурін,» створені під тиском Сталіна. Наразі Україна, пише Вашингтон пост, переживає не кращі дні, у зв’язку з кольчужним та іншими скандалами. Тому вона так зацікавлена у поліпшенні свого прообразу. Разом з братами Кличками, цю місію виконує також творчість Довженка. Його ліричні поетичні образи і глибока любов до української землі і людей контрастуватимуть з переважно негативними новинами про Україну, пише Вашингтон пост.

Про зростаючу кількість всиновлень іноземних дітей у США пише Вашингтон таймс. В цьому фінансовому році число таких всиновлень перевалило за двадцять тисяч у порівнянні з шістьма з половиною тисячами десять років тому. З України було всиновлено тисяча немовлят. Перед ведуть Китай і Росія-по п’ять тисяч з кожної. Всиновлення іноземних дітей коштує від семи до двадцяти п’яти тисяч доларів, пише Вашингтон таймс.

І на закінчення випуску-некролог, який друкує Вашингтон пост, у якому з глибокою скорботою повідомляєтьмя про відхід у вічність колишнього керівника української служби Голосу Америки з шістдесят четвертого по сімдесят сьомий рік, Михайла Терпака. Він помер на вісімдесят шостому році від інсульту. Пан Терпак народився в українській родині у штаті Пенсильванія, але зростав в Карпатах. Повернувшись до США перед війною, він служив у війську, згодом завершив Нью-йоркський і Колумбійський університет з магістеркою у галузі слов’янських мов і літератури. В останню путь Михайла Терпака проведуть його дружина, четверо дітей та десятеро онуків, пише Вашингтон пост.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG