Спеціальні потреби

13.06.02  -  Довготривале перебування у забрудненій атмосфері суттєво збільшує ризик смертності від раку легенів або серцевих хвороб. - 2002-06-21


Дослідження, опубліковане у нещодавному числі Журналу американської медичної асоціації підтверджує те, про що давно говорили лікарі, а саме: про вплив забрудненого повітря на ракові хвороби легенів. Але після цієї публікації ці припущення отримують найповніше підтвердження. У процесі дослідження з вісімдесятого до двохтисячного років обстежувалися пів-мільйона осіб з багатьох міст Сполучених Штатів. Говорячи про його результати, МАЙКЛ ТУН, експерт Американського онко-товариства з Атланти, штат Джорджія, відзначив, що проживання у місті з високим рівнем забруднення повітря приблизно дорівнює так званому пасивному палінню. Це означає також, що курець, який палить у забрудненій атмосфері міста, ризикує захворіти на рак в двадцять разів більше, ніж його колега з міста, де атмосфера порівняно чиста.

У процесі дослідження Американського онко-товариства вивчалися спосіб харчування, типи паління та вага цих п’ятисот тисяч обстежуваних. При цьому бралося до уваги забруднення повітря у різних містах. Найбрудніша для здоров’я атмосфера у Мехіко, Делі, Пекіні, але гарною новиною є те, що рівень забруднення повітря у цих містах знизився на третину за ці двадцять років.

Водночас автори дослідження, вміщеного у Журналі американської медичної асоціації, підкреслюють, що, незважаючи на законодавство про чисте повітря, ухвалене американським урядом у дев’яносто сьомому році, рівень забрудненості повітря більшості великих міст Америки продовжує перевищувати стандарт невеликого часткового забруднення.

XS
SM
MD
LG