Спеціальні потреби

Спір про землю - 2002-05-07


ВСТУП: П’ЯТА ПОПРAВКА ДО КОНСТИТУЦІЇ США ЗАБОРОНЯЄ ВІДБИРAТИ ПРИВAТНУ ВЛAСНІСТЬ ДЛЯ ГРОМAДСЬКОГО КОРИСТУВAННЯ БЕЗ НAЛЕЖНОЇ КОМПЕНСAЦІЇ. A ЩО ЯК ЗAРAДИ ГРОМAДСЬКОГО ДОБРA ВІДЧУЖЕНУ ВЛAСНІСТЬ БУДЕ ПРОДAНО ПРИВAТНІЙ КОМПAНІЇ? СAМЕ ТAКОГО РОДУ ПИТAННЯ ЛЕЖИТЬ В ОСНОВІ СУДОВОЇ СКAРГИ КІЛЬКОХ ФЕРМЕРІВ У МІССІСІПІ, НAЙУБОГІШОМУ AМЕРИКAНСЬКОМУ ШТAТІ. СПРAВA ТAКA: ЯПОНСЬКA АВТОМОБІЛЬНА КОМПАНІЯ “НІССAН” БУДУЄ ЗАВОД В ЕКОНОМІЧНО ВІДСТАЛОМУ РАЙОНІ МІССІСІПІ. AЛЕ НA ПЕРЕШКОДІ ПРОЕКТУ СТОЯТЬ ЗГAДAНІ ФЕРМЕРИ, ЯКІ НЕ ХОЧУТЬ ПОКИДAТИ СВОЄЇ ЗЕМЛІ, НЕЗВAЖAЮЧИ НA БУДЬ-ЯКУ НAЛЕЖНУ КОМПЕНСAЦІЮ.

ІНТЕРШУМ: Мінні Пірл співaє

МІННІ ПІРЛ І ПЕРСІ БУЛДІН – ВЛАСНИКИ ОДНОГО ГЕКТАРА В МІССІСІПІ. ЗЕМЛЯ НАЛЕЖИТЬ РОДИНІ ВЖЕ 43 РОКИ, А ОТ ЗАРАЗ ШТАТ КАЖЕ -- ПЕРЕЇЖДЖАЙТЕ.

Персі Булдін, землевласник, штат Міссісіпі: “Не хочу їхати. Дайте мені спокій”.

ЇХ ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА ЛЕЖИТЬ САМЕ ПОСЕРЕДИНІ… ТОГО, ЩО МАЄ СТАТИ… АВТОЗАВОДОМ “НІССАН”.

ІНТЕРШУМ: будівництво

П”ЯТЬ ІНШИХ ШТАТІВ ЗМАГАЛИСЯ ЗА ЦЕЙ ЗАВОД, ТА МІССІСІПІ ПЕРЕМІГ, ПООБІЦЯВШИ “НІССАНУ” ПІВМІЛЬЯРДА ДОЛАРІВ І ШІСТСОТ ГЕКТАРІВ ЗЕМЛІ. У БУЛДІНІВ ТА ЇХ СУСІДІВ АРЧІ – ОСТАННІ ДІЛЯНКИ, ПОТРІБНІ ШТАТУ.

Ендрю Арчі, землевласник: “А якби я прийшов забирати вашу землю, правильно це було б?”

ІНТЕРШУМ: декорaтивний вітрильник

ЕНДРЮ АРЧІ КАЖЕ – НЕПРАВИЛЬНО, БО ЙОГО БАТЬКО ПРИДБАВ ЦЮ ВЛАСНІСТЬ В СОРОКОВІ РОКИ, КОЛИ НЕГРИ НЕ МАЛИ ЗЕМЛІ В МІССІСІПІ.

Матільда Арчі, землевласниця: “Вони стільки землі забрали в негрів, і мені обурює, як їм легко це вдалось”.

СІМ”Ї КАЖУТЬ – НЕ В ГРОШАХ СПРАВА, А В ПРИНЦИПАХ.

Стефані Паркер-Вівер, правозахисниця: “До них ставляться як до здольників, а не акціонерів в справі на мільярд доларів!”

ІНТЕРШУМ: птaшкa співaє

ЗАРАЗ ШТАТ НАМАГАЄТЬСЯ ЗМУСИТИ ЇХ ПРОДАТИ ЗЕМЛЮ, ВИКОРИСТОВУЮЧИ ТАК ЗВАНЕ ПРАВО ВИЩОГО ВОЛОДІННЯ НА ПРИВАТНУ ВЛАСНІСТЬ ІЗ СУСПІЛЬНОЇ МЕТОЮ. ЗАЗВИЧАЙ ЦЕ АВТОТРАСИ, А НЕ ЗАВОДИ.

Алан Педі, адвокат з проблем землеволодіння, штат Міссісіпі: “Відчуження власності заради потреб економічного розвитку – це, фактично, і є суспільна мета. Ми в цьому твердо переконані”.

ГУБЕРНАТОР РОННІ МАСҐРОВ – ЗА ТЕ, ЩОБ ВІДЧУЖИТИ ЗЕМЛЮ.

Ронні Масгров, губернатор штату Міссісіпі: “Якщо ми хочемо підняти якість життя для мешканців штату, нам потрібні кращі місця праці. Завод “Ніссан” нам їх дасть”.

АДВОКАТИ СІМЕЙ КАЖУТЬ – ШТАТ ЗЛОВЖИВАЄ СВОЄЮ ВЛАДОЮ.

Скотт Баллок, адвокат з міжнародного права: “Ніссан” дістає землю, платники податків дістають рахунок, а ці достойні люди дістають коліном під сідниці”.

СПРАВУ РОЗГЛЯДАЄ ВЕРХОВНИЙ СУД МІССІСІПІ, ЯКИЙ І МАЄ ВИРІШИТИ, ЧИ НЕ ЗАЙШОВ ШТАТ ЗАДАЛЕКО.

РОДИНИ КАЖУТЬ – ВОНИ ПРОГРАЮТЬ В БУДЬ-ЯКОМУ РАЗІ… “НІССАН” БУДУЄТЬСЯ НАВКОЛО НИХ. ВОДОНАПІРНА БАШТА – ТЕПЕР НОВИЙ СУСІДА БУЛДІНІВ.

XS
SM
MD
LG