Спеціальні потреби

Сезоннa прaця - 2002-05-01


ВСТУП: ПОПРИ НЕГАРАЗДИ В AМЕРИКAНСЬКІЙ ЕКОНОМІЦІ ТА ЧИМАЛУ КІЛЬКІСТЬ ЗВІЛЬНЕНЬ МИНУЛОГО РОКУ, В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ ВСЕ-ТАКИ МОЖНА ЗНАЙТИ РОБОТУ – ОСОБЛИВО СТУДЕНТАМ, ЩО ШУКАЮТЬ СЕЗОННУ ПРАЦЮ НА ЗИМОВИХ КУРОРТАХ. БІЛЬШІСТЬ АМЕРИКАНСЬКИХ СТУДЕНТІВ, ОДНАЧЕ, НАВЧАЮТЬСЯ В ТУ ПОРУ РОКУ. ОТЖЕ, ДЕ МОЖНA ЗНAЙТИ СТУДЕНТІВ, ЯКІ МОГЛИ Б ВЗИМКУ ПРAЦЮВAТИ БЕЗ ТОГО, ЩОБ ПОКИДAТИ НAУКУ? ЗA КОРДОНОМ, ЗВИЧAЙНО … У ПІВДЕННІЙ ПІВКУЛІ.

ІНТЕРШУМ: мотосaни

ДЖЕЙСОН ЕЙР, СТУДЕНТ З ПІВДЕННОЇ АФРИКИ, ПРОВОДИТЬ ЛІТНІ КАНІКУЛИ В АМЕРИКАНСЬКІЙ ЗИМОВІЙ КРАЇНІ ЧУДЕС.

Джейсон Ейр, студент з Південної Африки: “Я був в шоці – знав, що тут холодно. Але що настільки!..”

ДЖЕЙСОН ЕЙР – ОДИН З ЦІЛОЇ ГРУПИ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ, ЩО ВЗИМКУ ПРАЦЮЮТЬ НА РАНЧО “ФЛЕҐҐ” ПОБЛИЗУ ЙЄЛЛОУСТОУНСЬКОГО ЗАПОВІДНИКА В ЗАХІДНОМУ ШТАТІ ВАЙОМІНГ. ВОНИ ПРИЇЗДЯТЬ СЮДИ ЗА ПРОГРАМОЮ МІЖНАРОДНОГО ОБМІНУ, ЩО ПРОПОНУЄ СТУДЕНТАМ МОЖЛИВІСТЬ ЯК ПІДЗАРОБИТИ ГРОШЕЙ, ТАК І ПОБАЧИТИ СВІТ. БІЛЬШІСТЬ ПРОГРАМ У СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ, ЩО НАБИРАЮТЬ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ, РОБЛЯТЬ ЦЕ ПІД ЧАС ЛІТНІХ ВІДПУСТОК В АМЕРИЦІ. БІЛЬШІСТЬ ТАКИХ СТУДЕНТІВ ЇДЕ З ЄВРОПИ ТА СХОДУ РОСІЇ І ПРАЦЮЄ В ПРИМОРСЬКИХ КУРОРТНИХ МІСТАХ, ДЕ БАГАТО ЇХНІХ РОВЕСНИКІВ. ДОСВІД ТИХ НЕБАГАТЬОХ, ХТО ПРИБУВАЄ ВЗИМКУ, СУТТЄВО РІЗНИТЬСЯ.

Арнольд, студентка з Австралії: “Подобається, але – скоріше б додому та на пляж”.

ЕЛІС АРНОЛЬД, СТУДЕНТКА З АВСТРАЛІЇ, ЗІЗНАЄТЬСЯ, ЩО ЗВИКНУТИ ДО ХОЛОДУ ТА ВІДЛЮДДЯ АМЕРИКАНСЬКОГО ЗАХОДУ ЇЙ БУЛО НАЙТЯЖЧЕ. ВІД РАНЧО, ЩО ОБСЛУГОВУЄ ТУРИСТІВ ТА ЕНТУЗІАСТІВ ЇЗДИ НА МОТОСАНЯХ, ДО НАЙБЛИЖЧОГО МІСТА ГОДИНА ЇЗДИ. ОКРІМ ЯК ПРАЦЮВАТИ, РОБИТИ ТУТ, ВЛАСНЕ, НІЧОГО.

ІНТЕРШУМ:

ДЛЯ ОФІЦІАНТКИ ЛЮСІЇ ЯКОБЄВЛО ЦЕ, ФАКТИЧНО, ПЕРЕВАГА. ВОНА ВИВЧАЄ ГОТЕЛЬНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В АРГЕНТИНІ І ДИВИТЬСЯ НА ЦЮ РОБОТУ ЯК НА ЦІННИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ДОСВІД.

Люсія Якоболо, студентка з готельного бізнесу: “Я тут більше навчуся, ніж за два роки вдома”.

ВЛАСНЕ, БІЛЬШІСТЬ НЕ ПРОТИ ПОПРАЦЮВАТИ ДОВШЕ. АДЖЕ ВОНИ ТУТ НА ЗАРОБІТКАХ. СТУДЕНТИ ЖИВУТЬ І ХАРЧУЮТЬСЯ НА РАНЧО, А ЗАРОБЛЕНЕ МОЖУТЬ ВІДКЛАСТИ. І ХОЧ СЕЗОННИМ РОБІТНИКАМ ПЛАТЯТЬ ЛЕДЬ БІЛЬШЕ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТНІ, АЛЕ Ж В АМЕРИКАНСЬКИХ ДОЛАРАХ. І ЯК КАЖЕ РЕБЕККА СТІРНЕМЕ З НОВОЇ ЗЕЛАНДІЇЮ

Ребекка Стірнеме, студентка з Нової Зеландії: “Обмінний курс такий, що зарплатня виходить вища”.

ДИРЕКТОР РАНЧО БОБ УОКЕР КАЖЕ, ЩО, МОЖЕ, І Є РІЗНИЦЯ МІЖ ПРАЦЕЮ ВЗИМКУ І ВЛІТКУ, ТА ДЕЯКІ РЕЧІ ЗАЛИШАЮТЬСЯ НЕЗМІННІ. ВІН КАЖЕ – ХТО ДОБИВСЯ УСПІХУ, ЗДЕБІЛЬШОГО ЗНАЛИ МОВУ.

Боб Уокер, директор ранчо “Флегг”: “Треба, щоб ті, хто приїжджають, добре володіли англійською”.

Джі Хон Лі, студент з Південної Кореї: “Я – не – дуже вміти – англійська”.

ЧЕРЕЗ ОБМЕЖЕНЕ ЗНАННЯ МОВИ ДЖІ ХОН ЛІ З ПІВДЕННОЇ КОРЕЇ ДОРУЧИЛИ ПРИБИРАННЯ. ТА НАВІТЬ КОЛИ ВИКОНУЄШ ТАКУ НАЙБІЛЬШ НЕКВАЛІФІКОВАНУ ПРАЦЮ, МОЖНА ДІЙТИ ЦІКАВИХ ВИСНОВКІВ, БО ДИВИШСЯ НА НЕЇ З ІНШИХ ПОЗИЦІЙ. ДЖІ ХОН ЛІ ОЦІНИВ НАГОЛОС НА БЕЗПЕКУ ПРАЦІ, ЩО БІЛЬШІСТЬ АМЕРИКАНЦІВ НАВІТЬ НЕ ПОМІЧАЮТЬ.

Джі Хон Лі, студент з Південної Кореї: “В Кореї хазяїну байдуже до робітника”.

БІЛЬШІСТЬ СТУДЕНТІВ ВИНЕСЛИ ЦІННИЙ ЖИТТЄВИЙ УРОК, АЛЕ ТОММІ ЗІГЛАНҐУ З ПІВДЕННОЇ АФРИКИ – НАЙЦІННІШИЙ.

Томмі Зігланґу, Південноафриканський студент: “Ну тобто коли знаєш, що то таке і як буває в Південній Африці між неграми і білими. Їм тяжко уживатися поруч. А тут все так чудово, жити поряд з білими людьми. Ну себто я до цього не звичний, але відчував себе ніби удома. Вони так добре до мене поставились. Вони такі ласкаві. Гарно! Я багато що зрозумів. Що люди бувають різні”.

ЛЮДИ БУВАЮТЬ РІЗНІ, ТА МІЖ БАГАТЬМА ЗАВ”ЯЗУЮТЬСЯ ДРУЖНІ СТОСУНКИ, СКРІПЛЕНІ ОДНАКОВИМ ДОСВІДОМ У ЦІ НАЙЗИМНІШІ В ЇХНЬОМУ ЖИТТІ ЛІТНІ КАНІКУЛИ. І ЦЕ ТАКОЖ УРОК ДЛЯ МІЖНАРОДНИХ СТУДЕНТІВ – ТЕ, ЯК БАГАТО В НИХ СПІЛЬНОГО.

ЗAМІТКA: Є ДЕСЯТКИ ВЕБСТОРІНОК, ПРИСВЯЧЕНИХ ПРAЦЕВЛAШТУВAННЮ В AМЕРИЦІ. НAБЕРІТЬ НA БРAУЗЕРІ КЛЮЧОВІ СЛОВA «JOBS IN AMERICA».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG