Спеціальні потреби

Боротьбa з депресією - 2002-03-15


ВСТУП: ДОСЛІДЖЕННЯ, ОПУБЛІКОВАНЕ ЖУРНАЛОМ АМЕРИКАНСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ АСОЦІАЦІЇ, З”ЯСУВАЛО, ЩО ЗА ОСТАННІ 10 РОКІВ КІЛЬКІСТЬ АМЕРИКАНЦІВ, ЯКІ ЛІКУЮТЬСЯ ВІД ДЕПРЕСІЇ, ПІДСКОЧИЛА З ОДНОГО МІЛЬЙОНА СЕМИСОТ ТИСЯЧ ДО ШЕСТИ МІЛЬЙОНІВ ТРЬОХСОТ ТИСЯЧ. ПОЗА СУМНІВОМ, ЗАРАЗ ЛЮДИ МЕНШЕ З ТИМ КРИЮТЬСЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ ВСТАНОВИЛО ТАКОЖ, ЩО ТРИ ЧВЕРТІ ТИХ, ХТО ЛІКУЄТЬСЯ ВІД ДЕПРЕСІЇ, ПОСТІЙНО ПРИЙМАЮТЬ ЛІКИ. ІНФОРМУЄ – ЮРІЙ КРAВЦІВ.

ТЕКСТ: НЕ ТЕ ЩОБ БІЛЬШЕ АМЕРИКАНЦІВ СТРАЖДАЛО ВІД ДЕПРЕСІЇ. ПРОСТО БІЛЬШЕ – СТРАЖДАЮЧИ – ШУКАЄ ДОПОМОГИ. ВЧЕНІ ВСТАНОВИЛИ, ЩО ОДИН ІЗ СОРОКА ТРЬОХ АМЕРИКАНЦІВ ЛІКУВАВСЯ ВІД ДЕПРЕСІЇ.

Доктор Марк Олфсон, Колумбійський університет: “Негри та іспаномовні, люди без освіти…без медичної страховки. Весь спектр населення Америки лікується більше”.

ЖІНКИ УДВІЧІ БІЛЬШЕ ВЧАЩАЮТЬ ДО ПСИХІАТРА, ТА ЯК ЗАСВІДЧИЛИ ЧИСЛЕННІ ДОСЛІДЖЕННЯ – Й УДВІЧІ ЧАСТІШЕ ПІДДАЮТЬСЯ ДЕПРЕСІЇ. МЕРІ ҐАРДІНО ВПЕРШЕ ЛІКУВАЛАСЯ ПОНАД 10 РОКІВ ТОМУ. ВОНА КАЖЕ, ЩО ТЕПЕР ЦЕ ПРОСТІШЕ, БО НЕ ВВАЖАЄТЬСЯ ГАНЬБОЮ.

Мері Ґaрдіно – пaцієнт: “Ти була самотня. Почувалася білою вороною. Зараз є інші люди, що про це говорять. Можеш поділитись досвідом”.

ЩЕ ІНШИЙ ФАКТОР - ДОСТУПНІСТЬ ТА РЕКЛАМА БЕЗПЕЧНИХ ЛІКІВ.

ІНТЕРШУМ: телереклaмa:

КІЛЬКІСТЬ ПАЦІЄНТІВ, ЩО ВЖИВАЛИ АНТИДЕПРЕСАНТИ, З ТРИДЦЯТИ СЕМИ ВІДСОТКІВ У ВІСІМДЕСЯТ СЬОМОМУ РОЦІ ЗРОСЛА МАЙЖЕ ДО СІМДЕСЯТИ П”ЯТИ ДЕСЯТЬ РОКІВ ЗГОДОМ.

Доктор Дуглас Джекобс, медичний факультет Гарвардського університету: “Курс лікування і реакція далеко простіші сьогодні, аніж були 10 років тому”.

ЛІКУВАННЯ НЕ ТІЛЬКИ ПРОСТІШЕ, А Й [ЗА ВСІМА ОЗНАКАМИ --] ЕФЕКТИВНІШЕ.

Доктор Дуглас Джекобс, медичний факультет Гарвардського університету: “Найтиповіше лікування, за даними дослідження: комбінація психотерапії з ліками. Пацієнти знають, що їм можуть допомогти ліки, психотерапія і поєднання того й другого”.

В ТОЙ ЧАС ЯК ДОСЛІДЖЕННЯ СВІДЧИТЬ, ЩО ДАЛЕКО БІЛЬШЕ АМЕРИКАНЦІВ НИНІ ЛІКУЄТЬСЯ ВІД ДЕПРЕСІЇ, ВЧЕНІ КАЖУТЬ – ЩЕ БІЛЬШЕ МІЛЬЙОНІВ, ХТО НЕ ЗНАЄ СВОГО ДІАГНОЗУ І НЕ ОТРИМУЄ ЛІКУВАННЯ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG