Спеціальні потреби

У США у ці дні ‘зеленіє’, але не через прихід весни
Цими днями на вулицях багатьох американських міст переважає один колір – зелений. І не тому, що несподівано прийшла весна і все раптом розцвіло, а тому, що американці почали святкувати одне з найулюбленіших свят у році – День Святого Патрика.

Є один момент у році, коли майже кожен американець стає трішечки ірландцем – у День Святого Патрика. Зелений колір, паради, атмосфера карнавалу і ріки ірландського пива – зробили свою справу у популяризації цього дня.

Колись суворе релігійне свято, на честь загиблого Патрика, сьогодні воно перетворилося на одне з найвеселіших днів у році. І хоч День Святого Патрика традиційно випадає на період Великого посту у християн, церква зробила у цей день виняток – зранку треба сходити на Богослужіння, а ввечері - вдосталь порозважатися за кухлем пива і шматком печеного м‘яса.

Перший парад на День Патрика пройшов не в Ірландії, а у Сполучених Штатах. В середині 18-го століття колишні ірландські військові таким чином згадували про свою батьківщину.

Сьогодні у парадах, що проходять у багатьох містах США, можуть брати участь хто завгодно. Головна вимога – бути одягнутим у зелене. А з цим проблем немає. В зелене одягаються не лише люди, але й тварини і навіть цілі міста.
У місті Савана, штату Джорджія, на радість публіки, б`є зелений фонтан, а у Чикаго зеленою стає ціла річка. В обох випадках використовують зелений харчовий барвник, який, кажуть вчені, не шкодить довкіллю.

Втім головний парад до Дня Святого Патрика відбудеться традиційно у Нью-Йорку. 17 березня – численна ірландська громада міста і тисячі «в душі ірландців» вийдуть на вулиці, аби відзначити це свято покровителя Ірландії.Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG