Спеціальні потреби

Поштова служба США бореться з новими реаліями

Поштова служба США оголосила у вівторок про свій намір перейти на п’ятиденний робочий тиждень і підняти тарифи на деякі види послуг, як наприклад, термінову доставку. Причин чимало. Одна з них – заборгованість федеральному уряду. За офіційними даними, торік поштова служба втратила 7 мільярдів доларів, а у наступні 10 років її збитковість сягне понад 200 мільярдів. Вихід із ситуації керівництво бачить у проведенні кардинальних змін. Іншого вибору, за словами голови поштової служби Джона Поттера, у них немає:

«Ми не можемо заморозити зарплати. Ми не можемо заморозити ціни на пальне, оренду чи обслуговування авто».

Тому Джон Поттер пропонує почати економити з припинення доставки пошти по суботах, закриття деяких поштових відділень і підняття цін на марки та деякі послуги.

Торік американці відправили 150 мільярдів листів і пакунків, що на 15% менше, ніж попереднього року. Фахівці прогнозують, що ця тенденція продовжиться, адже фінансові проблеми пошти почалися давно, і спричинив їх -- Інтернет. Люди в ньому спілкуються і також все частіше оплачують свої рахунки в режимі онлайн.

Професор Йоркського коледжу Ерік Гостлер вважає перехід в електронний світ природнім процесом.

«Ми звикли до електронної пошти, СМС-ок. І цей рух суспільства в сторону використання технологій продовжуватиметься».

Звісно, є і представники старшого покоління, які робитимуть усе так, як робили дотепер, але звикати до нового все ж прийдеться. Адже невідомо, як довго протримається пошта у її сьогоднішньому вигляді. Адже, окрім Інтернету, федеральна пошта має серйозних і потужних конкурентів – приватні компанії FedEx та UPS.

Запропоновані поштою зміни, і зокрема перехід на п’ятиденний робочий тиждень, спочатку буде розглядати спеціальна комісія, яка проведе низку публічних слухань з цього питання. Після цього комісія передасть свої рекомендації на розгляд Конгресу.
XS
SM
MD
LG