Спеціальні потреби

Політолог Чарап про українсько-російські відносини

Покращення стосунків України з Росією підуть на користь і українсько-американським відносинам. Таку думку в інтерв’ю Голосу Америки висловив директор відділу Росії та Євразії Центру за американський прогрес політолог Сем`юель Чарап, з яким ми розмовляли в день візиту президента Віктора Януковича до Москви.

«Я думаю, передумова гарних стосунків між Києвом і Вашингтоном, нормальні відносини між Росією та Україною. Відносини на рівні, на якому вони були наприкінці терміну Ющенка, створюють певну нестабільність, через що Заходу важко мати повноцінні, плідні і глибокі стосунки з Україною».

На думку американського експерта, в існуючих умовах, за правління Януковича, існує можливість, що Україна піде шляхом так званої контрольованої російської демократії. Однак, Самюель Чарап зауважує, що в Україні існує занадто багато протилежних політичних сил і такий сценарій розвитку подій малоймовірний, хоча і можливий.

Втім політолог переконаний, що Україна повинна рухатися в обох напрямках, як до Європи, так і до покращення відносин з Москвою:

«Мені не подобається ідея руху України в одному чи іншому напрямку. Я думаю, так не правильно думати. Якщо ми хочемо бачити Україну повноцінним членом євроатлантичної спільноти, це повинна бути Україна, яка має добрі робочі стосунки з Москвою. Не можна, як за часів Кучми ставати на той чи інший бік, коли тобі це вигідно. Україні потрібні конструктивні відносини з обома. Однак, майбутнє України звичайно у євроатлантичній інтеграції», - зауважив Чарап.


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG