Спеціальні потреби

Янукович здійснив перший після виборів візит до Москви


Президент України Віктор Янукович у Москві зустрівся з керівництвом Російської Федерації. Оглядачі зауважують, що це перші переговори глави України з російським президентом і прем'єром за досить тривалий час. В Москві Віктор Янукович заявив, що розраховує на зміну відносин з Росією на краще, вказавши на прорахунки свого попередника в цій сфері. «Мені, як простому громадянинові України, а не тільки як політикові, було неприємно спостерігати за всім, що відбувається у цій сфері, і ми ніколи не думали, що таке колись взагалі може бути у наших взаємовідносинах», – відзначив Віктор Янукович. Російський лідер Дмитро Медведєв був ще категоричнішим у своїх оцінках.

Один із перших документів, які підписали Віктор Янукович і Дмитро Медведєв – спільна заява. В документі окреслюються, якою саме сторони бачать майбутню співпрацю. Визначені пріоритети – співпраця в енергетиці, авіабудуванні, атомній енергетиці, військово-технічне співробітництво.

Оглядачі відзначають декілька резонансних заяв Віктора Януковича, які мали б сподобатися його російським партнерам. Зокрема, президент пообіцяв вже найближчим часом провести через парламент закони, які б розширили сфери використаня російсьскої мови. Навзаєм російське керівництво висловило готовність надати сприяння ретрансляції на своїй території українських телеканалів. Віктор Янукович також натякнув, що має намір скасувати указ свого попередника про присвоєння звання Герой України лідеру ОУН Степанові Бандері і пообіцяв вирішити проблему базування в Севастополі Чорноморського флоту РФ. Він неодноразово підкреслював, що членство України в НАТО зняте з порядку денного.

Однак судячи з усього, в Москві не поспішають винагороджувати Віктора Януковича за ці обіцянки. Від російського керівництва поки що не пролунало заяв, які б український лідер міг би записати в актив своїх перших досягнень. Віктор Янукович напередодні візиту неодноразово заявляв про необхідність перегляду укладених урядом Юлії Тимошенко газових контрактів між «Газпромом і «Нафтогазом». Мовляв, Україну не задовольняє ціна палива. В її зниженні зацікавлені власники металургійних та хімічних виробництв, яких немало в команді нового президента. Втім, за результатами візиту від російського керівництва не пролунало якихось обнадійливих для пана Януковича заяв. Навпаки, в Москві підкреслювали необхідність дотримання усіх раніше досягнутих домовленостей. Як кажуть самі учасники переговорів, газова тема під час зустрічей не піднімалася. Президенти обмежилися дорученням урядам своїх країн вивчити це питання.

Одна із конкретних пропозицій Києву, яка прозвучала від російського керівництва – приєднатися до митного союзу. Її озвучив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін, який запропонував Україні приєднатися до вже діючого митного альянсу з Росією, Білоруссю та Казахстаном. Втім експерти нагадують, що раніше радники Віктора Януковича висловлювалися проти такої ідеї.


Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG