Спеціальні потреби

Китай хоче добрих економічних відносин із США


Прем’єр Державної ради Китаю Вень Цзябао заявив, що його країна не хоче, щоб 2010 рік – як він сказав – був «немирним роком», якщо йдеться про торгівлю та економічні відносини із Сполученими Штатами. Він зробив таку заяву у відповідь на запитання громадян під час програми он-лайн в суботу.

Китайський керівник заявив, що здорові китайсько-американські відносини принесли б основні користі для населення обох країн.

Протягом минулого року між США і Китаєм було кілька торговельних суперечок. Вашингтон наклав імпортні мита на кілька китайських товарів, включно з автомобільними шинами і сталевими трубами. У відповідь на це Китай наклав штрафні оплати на імпорт американської курятини і деякі вироби зі сталі.

Прем’єр Вень Цзябао заявив, що торговельні суперечки повинні бути врегульовані шляхом переговорів як рівний з рівним, а не накладанням санкцій.

У повідомленні офіційного інформаційного агентства Сіньхуа сказано, що прем’єр Вень Цзябао закликав Сполучені Штати пом’якшити контроль на експорт до Китаю товарів високої технології і визнати ринковий статус китайської економіки. Згідно з повідомленнями, він обіцяв, що Китай створить «сприятливі» умови для іноземних підприємств, але що ставитиметься до іноземних компаній відповідно до китайських законів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG