Спеціальні потреби

Керівники «Тойоти» свідчили у Конгресі США

У Конгресі США проходили дво-денні слухання щодо проблем із безпекою кількох моделей «Тойоти», які призвели до смертей 37 автомобілістів. У середу на питання законодавців відповідали президент компанії «Toyota Motor Corporation», прямий нащадок засновника компанії, Акіо Тойода та Йошімі Інаба, президент північноамериканського відділення корпорації.

Тойода почав свій виступ із вибачення перед водіями та висловив співчуття родині загиблого автомобіліста з Сан Дієго, яка була присутня на слуханнях. Інший топ-менеджер Інаба запевнив, що компанія робить усе можливо, аби здійснити відклики якомога швидше та тісно співпрацює у цьому питанні з американськими регулювальними органами. Також він сказав, що компанія надасть у безкоштовну оренду машини усім власникам автомобілів «Тойота» на час їх ремонту.

Напередодні перед членами комітету Конгресу виступив голова американського відділення компанії Джеймс Ленц. Він визнав, що виробники автомобіля допустили помилки у розслідуванні проблем з акселератором та гальмівною системою, які виникли у кількох моделей «Тойоти»:

«Протягом останніх місяців ми не дотримувалися високих стандартів, які наші користувачі та суспільство звикли очікувати від «Тойоти». Просто в нас забрало час усвідомити, що ми маємо проблему з безпекою, яка зустрічається рідко, але є дуже серйозною, незважаючи на наші добрі наміри».

Конгресмен Генрі Ваксман запитав, чи всі проблеми з «Тойотою» вже вирішені:

«Чи ви вірите, що заміна гумових килимків та педалей газу, які застрягають, вирішать проблему з неконтрольованим пришвидшенням авто»?

Лентц відповів, що не зовсім, проте пообіцяв, що його компанія продовжуватиме ретельне розслідування. На слуханнях були присутні також родичі жертв аварій, та ті, хто ледве вижив через неполадки з машиною.

Одна з них - Ронда Сімт розповіла, як у жовтні 2006 року її «Лексус», що виробляється «Тойотою», раптом вийшов з-під-контролю. Незважаючи на її спроби її зупинити, машина пришвидшилася до 160 кілометрів на годину. Сміт сказала що, у паніці, вона подзвонила своєму чоловікові:

«Я знала, що він мені не допоможе, але я хотіла почути його голос в останній раз. Після 10 кілометрів, завдяки Божому провидінню, машина почала повільно зупинятися».

Сміт та її чоловік кажуть, що коли вони поскаржилися до компанії, їх назвали брехунами. «Вам у «Тойоті» має бути соромно за вашу жадібність», заявила Сміт.

Єдине, що зміг їй відповісти керівник американського підрозділу корпорації Лентц це:

«Слухаючи вас, пані Сміт, мені соромно за те, що трапилося».

З кінця минулого року японський автовиробник відкликав для ремонту понад вісім мільйонів автомобілів у всьому світі через проблеми з педаллю газу. А п’ятого лютого компанія «Тойота оголосила про відкликання автомобілів «Пріус» через несправність в електроніці гальмової системи. Через чотири дні було оголошено, що така ж несправність була виявлена і в інших гібридах автовиробника. Також внутрішня переписка в компанії, яка стала відома у результаті розслідування, засвідчила, що у «Тойоті» знали про проблеми з безпекою деяких з їхніх моделей, але намагалися зекономити гроші, відкладаючи відклики.

Представник Центру авто-безпеки Кларенс Дітлоу каже, що
ця переписка – великий удар по «Тойоті», тому що вона показує, що вони знали про проблеми, але працювали над тим, як обмежити кількість машин, що мають бути відкликані, аби зекономити сотні мільйонів доларів.

Один із найповажніших експертів з автомобільної безпеки у США Дітлоу каже, що компанія зможе пережити кризу, якщо перегляне свої пріоритети:

«Вони мають повернутися до креслень та подивитися, як вони стали передовим виробником у світі. Бо, у гонитві за першістю, вони забули про цінності інженерії, і скільки роботи насправді вимагає виробництво дійсно надійного та безпечного автомобіля».

У кризі з «Тойотою» Дітлоу звинувачує і Міністерство транспорту США, до обов’язків якого входить нагляд за безпекою на шляхах:

«Це має бути сигналом для уряду та автоіндустрії. Ми маємо змінити те, як ми виробляємо та регулюємо автомобілі. Інакше в нас буде інша криза подібна до кризи з «Тойотою» завтра.

XS
SM
MD
LG