Спеціальні потреби

Внаслідок голодування помер кубинський інакодумець


На Кубі відбувається підготовка до похорону інакодумця Орландо Сапата Тамайо, який помер у вівторок після 85-денного голодування протесту у в’язниці.

Мати інакодумця заявила, що кубинські органи влади хотіли, щоб похорон відбувся негайно після передачі тіла додому у східнокубинському місті Банес. Проте вона відмовилась зробити це й відстрочила похорон до четверга.

Сапата помер у лікарні в Гавані після голодування протесту, яке, за словами його прихильників, було протесом проти в’язничних умов. Однак мати Сапати звинувачує кубинські органи влади у відповідальності за смерть сина.

Тимчасом кубинські активісти прав людини кажуть, що службовці безпеки затримали щонайменше 30 інакодумців, щоб унеможливити їм участь у жалобних відправах.

Президент Куби Рауль Кастро в середу висловив жаль з приводу смерті інакодумця. У заяві, оприлюдненій за посередництвом Міністерства закордонних справ, Кастро звинуватив Сполучені Штати у відповідальності за смерть Сапати, але не пояснив, яким чином Вашингтон відповідальний.

У заяві також заперечено, що кубиці є жертвами тортур, або що в керованій комуністами державі страчують будь-яких в’язнів.

Правозахисні організації, які займаються питаннями становища на Кубі, кажуть, що у в’язницях у тій країні перебуває щонайменше 200 в’язнів за політичними звинуваченнями. Проте кубинські органи влади твердять, що там немає політичних в’язнів, є лише «найманці», які співпрацюють із Сполученими Штатами, щоб підірвати кастрівський режим.

XS
SM
MD
LG