Спеціальні потреби

Тимошенко хоче цього тижня з`ясувати, чи є в неї коаліція


Фракція Блоку Тимошенко хоче в середу провести позачергове засідання парламенту для розгляду постанови про відставку уряду. Відповідний проект постанови внесений Партією регіонів у Верховній Раді.

Як заявив Олександр Турчинов: «Найбільш небезпечне сьогодні - це невизначеність у владі. Саме тому Блок Юлії Тимошенко, фракція нашого блоку в парламенті наполягає на негайному розгляді цього питання, і для цього внесла 150 підписів, щоб цей проект був розглянутий не пізніше, ніж в середу».

Питання про відповідальність Кабінету Міністрів не може розглядатися Верховною Радою більше, ніж один раз протягом чергової сесії парламенту. Отже, якщо нині за відставку Тимошенко не проголосують, це питання потім не можна буде піднімати до кінця сесії.

Як відомо, у четвер 25 лютого, у парламенті має відбутися урочисте засідання з нагоди інавгурації нового президента.

БЮТ з цією метою зібрав 150 підписів депутатів, однак їх заяву у секретаріату Ради не зареєстрували.

«Зокрема, секретаріат Верховної Ради категорично не хоче прийняти наші підписи, а спікер Литвин у свою чергу категорично відмовляється скликати позачергове засідання», - заявив бютівець Андрій Кожем`якін. Він також висловив упевненість, що така поведінка регіоналів продиктована розумінням власної неспроможності відправити уряд у відставку. «Ми подали 150 підписів, і це наша конституційна вимога. А ті, хто відмовляється виконувати її, переступають через закон», - резюмував він.

За словами Кожем`якіна, таке засідання необхідно провести, аби «визначатись, чи є у нас демократична коаліція в парламенті, чи немає, відповісти на питання, хто тримається за посаду, хто не тримається. Тому і виступили ініціаторами цього засідання", - зазначив він.

«Згідно з Конституцією, уряд не може піти у відставку сам, навіть якщо і подасть у відставку, він все одно буде виконувати обов`язки», - розповів депутат.

Натомість регіонали досі закликають Тимошенко самій піти у відставку. У заяві партії, оприлюдненій сьогодні, йдеться про те, що «найкраще було б для країни, щоб Юлія Тимошенко без зайвого галасу і піару подала у відставку", - зазначається в заяві.

«Тимошенко повинна сама, не ховаючись за спину свого спільника, чесно і відкрито заявити про свій намір йти у відставку. Але її справжня ціль - не відставка. Вона прагне знову збурювати країну в угоду власним амбіціям і примхам, грати на емоціях і почуттях людей, щоб якнайдовше утриматися в кріслі глави уряду», - вважають регіонали.

Остаточно про те, чи відбудеться засідання Ради у середу із розглядом питання недовіри уряду, буде відомо завтра, 23 лютого.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG