Спеціальні потреби

Обама схиляється до подальшого  розвитку атомної енергії

Президент США Барак Обама оголосив, що готовий забезпечити державні гарантії під виділення кількох мільярдів доларів кредитів для побудови нової атомної електростанції у штаті Джорджія. На думку президента, атомна енергетика не продукує викидів вуглекислого газу в атмосферу, дає позитивний імпульс для розвитку економіки і створює робочі місця в середині країни.

Рішення Обами одразу привітали його політичні опоненти з табору республіканців, утім в середині Демократичної партії воно викликало справжню хвилю незадоволення.

Це буде перша атомна електростанція, побудована у США за останні 30 років, з часу потужної аварії на станції Трi-Майл Айленд у Пенсильванії.

Президент США Барак Обама сказав:

«Ми надамо державні гарантії на майже вісім мільярдів кредитів, щоб розпочати будівництво першої за три десятиліття нової атомної електростанції у США».

Виступаючи перед профспілковими лідерами у штаті Меріленд, Обама наголосив, що його рішення відображає обіцянку, дану під час останньої промови про стан держави:

«Нам потрібно збільшити виробництво, збільшити ефективність. Потрібні нові стимули. І це серед іншого означає побудову у цій країні нових, безпечних, екологічно чистих атомних електростанцій».

Це один з тих моментів, коли слова президента були зустріті оплесками його політичних опонентів, республіканців.

Лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконел:

«У нас є ґрунт для можливої співпраці. Атомна енергія, видобуток нафти на шельфі, чиста вугільна енергія».

Намір розпочати будівництво атомної електростанції може допомогти Обамі політично. Атомна енергія найбільш популярна серед тих, хто підтримує президента найменше.

Жителі міста, біля якого планують збудувати станцію – перші, хто став на бік Обами у цьому питанні:

«Це буде економічне піднесення»… нам дуже потрібні робочі місця», – кажуть вони.

Нова АЕС забезпечить енергією більше ніж пів мільйона будинків і зекономить багато імпортованої нафти.

Президент США Барак Обама зробив таке порівняння:

«Це як прибрати з доріг три з половиною мільйони автомобілів».

Втім деякі захисники довкілля вважають, що технологія атомних електростанцій досі дуже недосконала.

Аналітик галузі атомної енергії Джим Ріко каже:

«Розщеплення атомів є надзвичайно небезпечною справою. Не варто про це забувати».

Але ті, хто виступає за спорудження атомної електростанції кажуть, що за останні десятиліття багато чого було покращено у роботі подібних об’єктів. Сучасні станції зараз зобов’язані вимикатись автоматично, якщо з’являється бодай найменша загроза радіоактивного забруднення.
XS
SM
MD
LG