Спеціальні потреби

Держсекретар Гілларі Клінтон про питання Ірану і Близького Сходу


Державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що Сполучені Штати зосереджують свої санкції на Революційній гвардії Ірану тому, що вона дедалі більше причетна до справ безпеки, політики та економічних рішень.

В інтерв’ю Голосу Америки пані Клінтон сказала, що Іран стає агресивнішою і репресивнішою державою в міру того, як Революційна гвардія збільшує свої впливи.

Держсекретар висловила думку, що перехід влади в Ірані від релігійних і політичних керівників до Революційної гвардії випливає, можливо, з внутрішнього неспокою внаслідок спірного переобрання Махмуда Ахмедінеджада на посаду президента у червні минулого року.

Щодо ядерних питань, то державний секретар сказала, що Сполучені Штати ніколи не заберуть простягнутої руки, але додала, що Іран мусить розтулити кулака.

Вона сказала, що впливові країни світу погодилися чинити тиск на Іран з приводу його ядерної програми і запровадити санкції.

Гілларі Клінтон зробила ці заяви на закінчення своїх відвідин країн регіону Перської затоки, в яких вона намагалась заручитися підтримкою для позиції США щодо жорсткіших санкцій проти Ірану.

Відповідаючи на запитання про близькосхідний мирний процес, пані Клінтон заявила, що необхідно залишитися оптимістом щодо ізраїльсько-палестинського конфлікту. Вона сказала, що обидві сторони поставили на карту дуже багато і врешті усвідомлять, що в їх найкращому інтересі є повернутися за стіл переговорів.

Кажучи про прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, Клінтон сказала, що, незважаючи на те, наскільки консервативними ізраїльські лідери розпочинали своє правління, вони приходили до увідомлення, що діалог є в національних інтересах Ізраїлю. Вона додала, що палестинці також визнають, що відмова вести перговори і політична порожнеча ведуть лише до насильства.

XS
SM
MD
LG