Спеціальні потреби

Литвин пропонує інавгурацію Януковича на 25-те число


Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступив з ініціативою проведення вже за півтора тижні позачергової сесії для інавгурації президента Віктора Януковича.

Відповідний проект постанови вже зареєстровано у парламенті, і ним пропонуються зміни у календарному плані роботи депутатів. Вже завтра вони мають визначитися з цього приводу остаточно.

Окрім цього питання депутати розглядатимуть можливість перенесення місцевих виборів в Україні на осінь цього року, оскільки в країні досі немає бюджету і профінансувати такі вибори немає можливості.

За словами першого заступника голови парламенту Олександра Лавриновича, цей тиждень має бути цілком робочим, водночас, він не виключив, що основним питанням може стати справа створення нової коаліції.

«Наша політична сила (Партія регіонів - ред.) тривалий час веде неофіційні консультації в межах Верховної Ради України з тим, щоб ми вийшли на формування нового формату парламентської коаліції. Офіційні переговори будуть розпочаті тоді, коли ми отримаємо картину готовності до цих переговорів всіх суб`єктів, які можуть в цьому брати участь» - сказав Лавринович.

Експерти очікують, що після оголошення результатів та визнання Віктора Януковича лідерами більшості країн, цей процес посилиться.

При цьому політик відзначив, що після оголошення офіційних результатів виборів президента цей процес активізується і стане більш інтенсивним.

Лавринович переконаний, що для відставки Тимошенко в Раді голоси знайдуться швидко. Однак досі невідомою залишається з цього приводу позиція фракції «Наша Україна». Перед сесійним засіданням до нунсінців прийде сама Тимошенко, аби пояснити свої подальші дії.

За словами нунсівця Анатолія Гриценка, від того, що планує робити Тимошенко далі багато в чому залежать дії цієї фракції.

Натомість регіонали продовжують закликати Тимошенко до відставки. «І показувати свої старання, щоб перешкодити реалізації волі більшості в країні - це демонстрація своєї політичної слабкості, і це демонстрація несприйняття демократії як явища». «Так може робити тільки та людина, яка має яскраво окреслене авторитарне мислення, і супроводжувати це можуть тільки ті, хто для себе сформував і живе в умовах культу особи, якій він служить. Інакше пояснити ці дії достатньо складно», - сказав з приводу рішення Тимошенко залишатися на посаді прем`єра Олександр Лавринович.

Також необхідно зауважити, що українське законодавство не передбачає складання прем`єр-міністром своїх повноважень перед новообраним президентом. Це можливо лише у разі розпаду коаліції. Але після відповідного голосування за відставку парламент має за місяць сформувати нову коаліцію. Якщо цього не станеться, то Верховна Рада може бути розпущена президентом.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG