Спеціальні потреби

Тимошенко не визнає легітимність перемоги Януковича


«Я ніколи не визнаю легітимність перемоги Януковича з такими виборами» – таку заяву Юлія Тимошенко зробила на засіданні фракції БЮТ вночі. Вона дала наказ юристам готуватися до оскарження результатів на тих дільницях, де були зафіксовані порушення, в першу чергу на сході та півдні країни.

Пізніше її однопартієць Андрій Шкіль заявив, що «факт перемоги ми визнаємо тільки в тому випадку, якщо ми не зможемо довести в судах ті порушення, які призвели до перемоги іншого кандидата».

Оскарження результатів можливе після того, як ЦВК оголосить результати виборів. Про це заявив член комісії Андрій Мегера.

Нині в штабі кандидата досі не уточнили час післявиборчої прес-конференції Тимошенко. Вже з’явилася інформація, що вона може звернутися до народу.

За інформацією, отриманою «Голосом Америки», частина бютівців під час засідання фракції виступила за перехід Тимошенко в опозицію, однак вона сама поки що вирішила залишатися на посаді прем’єр-міністра.

В той же час регіонали говорять про можливість створення нової коаліції вже ближчим часом, яка ухвалить рішення про відставку Тимошенко з посади прем’єра.

Про готовність увійти до нової коаліції заявив голова фракції Блоку Литвина Ігор Шаров, зазначивши, що його блок принципово проти дострокових парламентських виборів. Водночас він каже, що відповідної пропозиції від регіоналів поки що не поступало.

Принципово для регіоналів є заручитися підтримкою фракції Наша Україна, адже спільно з цією фракцією у регіоналів буде більшість голосів.

Заступник голови Партії регіонів Борис Колесников впевнений, що довго нової коаліції і нового уряду чекати не доведеться. Умовний термін – місяць.

«Ви знаєте, треба вже змінювати двері, інакше, коли почне формуватися нова коаліція, вони не витримають під їхнім (охочих увійти в коаліцію) напором», – заявив Колесников.

Втім, заяви нашоукраїнців не настільки оптимістичні з приводу створення нової коаліції. За словами депутата Ігоря Кріля: «Прийшовши до влади, регіонали мали б розпочати серйозні переговори, які приведуть до консолідації політичних сил навколо виконання програми нового президента. Натомість сьогодні, крім наповнення інформаційного простору гучними заявами нічого серйозного не робиться».

Головне питання домовленостей між Партією регіонів та Нашою Україною – питання прем’єра. Нашоукраїнці бачать там свого кандидата, тоді як у штабі Януковича відверто головним претендентом називали Миколу Азарова.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG