Спеціальні потреби

Рівень безробіття у Сполучених Штатах дещо впав


Рівень безробіття у США знизився на 0.3% і становив у січні 9.7%. Це найнижчий показник упродовж останніх п’яти місяців.

Втім, не зважаючи на незначний спад офіційного рівня безробіття по країні, найновіший звіт Міністерства праці вказує на те, що економіка США втратила у січні 20 тисяч робочих місць.

Включаючи цю цифру, впродовж останніх двох років роботу в країні втратило до 8.4 мільйона американців.

У січні спостерігалось зменшення місць праці у будівельній і транспортній галузях, натомість збільшилась їх кількість у секторі нерухомості та тимчасових послуг.

Торік у першому півріччі був спад річного показника росту економіки, але впродовж кількох останніх місяців 2009 року економіка США зростала міцними темпами на рівні 5.7%.

Хоч американська економіка знову піднімається, але безробіття, як передбачають, далі залишатиметься на 10% рівні мабуть до кінця року, що є найвищим показником за майже останніх 26 років.

Президент Обама наголосив, що цього року його пріоритетним завданням є створення нових робочих місць.

Щойно оприлюднені цифри вказують на наявність протиріч: деяке поліпшення рівня безробіття по країні і одночасну втрату робочих місць. Це пояснюється надходженням інформації із двох різних джерел. Так рівень безробіття визначається на підставі досліджень, якими охоплено 60 тисяч американських сімей; а кількість робочих місць - опитуванням 375 тисяч людей. Інвестори здебільшого орієнтуються на більші цифри і масштабніші дослідження.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG