Спеціальні потреби

Від вибуху в Іраку загинуло 27 шиїтських паломників 


В Іраку поліція повідомила, що в результаті атаки в передмісті священного міста Кербала, що на південь від Багдаду, загинуло щонайменше 27 шиїтських паломників. Надходять повідомлення про вибух замінованого автомобіля та мінометну атаку.

Це одна з кількох бомбових атак цього тижня, коли сотні тисяч шиїтських паломників прибувають до міста у найважливіший день шиїтського паломництва, коли закінчується 40-денна жалоба після смерті імама Гуссейна, вельми шанованого шиїтського духівника, який жив у сьомому столітті.

В середу стався вибух замінованого автомобіля, коли паломники йшли Кербели. А в Багдаді сталися два окремі вибухи мін, закладені на дорогах, також скеровані проти шиїтських паломників. У результаті тих атак занинуло щонайменше 24 особи і поранення отримало багато інших.

У понеділок жінка-смертниця підірвала себе у натовпі шиїтських паломників у Багдаді, вбиваючи щонайменше 41 особу. Понад 100 отримало поранення.

Протягом останніх кількох років сунітські бойовики ведуть рутинну кампанію атак проти шиїтських паломників, намагаючись викликати міжконфесійний конфлікт в Іраку.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG