Спеціальні потреби

Державний департамент США осудив арешти в Москві


Сполучені Штати висловили занепокоєння з приводу повідомлень, що під час мирного протесту в неділю московська міліція арештувала щонайменше 100 активістів опозиції.

В опублікованій у понеділок заяві Державного департаменту США називається арешти та ймовірно невідповідну поведінку з боку міліції щодо деяких протестантів ще одним ударом у свободу слова і зборів, які називається фундаментальними правами, що мають бути захищені.

Європейський Союз також осудив арешти. Президент Європейського Парламенту Єжи Бузек закликав російські органи влади припинити, за його словами, жорстоке ставлення до мирних демонстрантів.

Серед арештованих в неділю осіб є голова правозахисної організації «Меморіал» Олег Орлов і голова ще однієї відомої групи «За права людини» Лев Пономарьов. Вони намагалися влаштувати в неділю мітинг без дозволу влади.

Президент Росії Дмитро Медведєв заявив опозиційним активістам, що країні потрібні додаткові законні гарантії для захисту права громадян влаштовувати протести, але що він дотепер не вдався до конкретних кроків для зміни російської політики.

XS
SM
MD
LG