Спеціальні потреби

Наметові містечка – порятунок для бездомних гаїтян? 

Внаслідок потужного землетрусу, що сколихнув Гаїті, приблизно півтора мільйона людей там залишилися без даху над головою. І тепер у суспільстві постало питання щодо того, як можна тимчасово надати притулок усім цим бездомним? Наразі американський та гаїтянський уряди думають над тим, щоби збудувати тимчасові намети навколо зруйнованої столиці Порт-о-Пренс.

Сорока-дворічна Ґета Джозеф переживає стрес від того, що живе у наметовому містечку неподалік президентського палацу. Крім авто, яке час від часу привозить воду, зізнається Ґета, вона більше не отримує жодної допомоги і виживає лише завдяки тому, що просто випрошує залишки їжі у свого сусіда. Тож на запитання чи готова вона перебратися у більш постійне житло, де вода і їжа будуть доступними завжди Ґета відповіла:

«Я не маю вибору, адже я втратила дітей, мій чоловік загинув і мій будинок зруйнований. Я розраховую лише на себе».

Наразі навколо столиці країни влада планує збудувати десять великих наметових містечок. Із більш ніж одним мільйоном бездомних, потреба у помешканнях є критичною. Гаїтянський та американський уряди, спільно з ООН, мають намір встановити організовані табори з водою, їжею та медпунктами ще перед тим, як на Гаїті почнеться сезон дощів, що припадає на травень. Однією з територій, де можуть розташувати наметові містечка, це передмістя Порт-о-Пренс, де зараз стоїть спортивно-тренувальний майданчик. Міністр спорту Гаїті Еванс Ласкофлеа, що живе неподалік, заявив, що його спортивні майданчики не будуть перетворені на наметові містечка.

Тим часом у місті люди кажуть, що хотіли б звідти вибратися якомога скоріше. Чимало гаїтян розлючені на свій уряд кажучи, що він не робить достатньо, аби допомогти своєму народові.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG