Спеціальні потреби

Гаїті: пошуково-рятувальні операції завершуються


Службовці Організації Об’єднаних Націй заявили, що уряд Гаїті повідомив про офіційне завершення пошуково-рятувальних операцій після нищівного землетрусу в країні, але що гуманітарні зусилля продовжуються.

У заяві, яку в п’ятницю опублікувало Бюро ООН з координації гуманітарних справ, до 21 січня врятовано життя 132 особам. Це число не включає двох осіб, яких врятовано з-під уламків будинків в п’ятницю в Порт-о-Пренсі, тобто через 10 днів після того, як землетрус зруйнував столицю та навколишні райони.

Згідно з заявою ООН, уряд Гаїті підтвердив, що до п’ятниці загальна кількість смертельних випадків досягла 111 481 людей. Однак доля багатьох людей невідома та існує побоювання, що вони загибли.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН також повідомляє, що кількість гаїтян, які залишають зруйновану столицю, збільшується. Кількість людей, які виїжджають у сільські райони, незабаром досягне одного мільйона, що створить проблеми в уже уразливих громадах.

Тисячі гаїтян залишили Порт-о-Пренс у п’ятницю, в час, коли уряд обіцяв поселити понад 400 тисяч людей у тимчасових наметових містечках, які створюються поза столицею.

За деякими підрахунками, в результаті землетрусу загинуло 200 тисяч людей і півтора мільйона залишилися бездомними. Постраждалі живуть у перенаповнених поселеннях, у яких не вистачає води, їжі та основних санітарних умов. Зусилля надати негайну допомогу натрапляють на перешкоди з приводу пошкоджених шляхів і відсутності транспортного зв’язку.

В п’ятницю під уламками будинку знайдено живою 84-річну жінку Марі Каріду Ромен. А група ізраїльських рятувальників витягнула з-під уламків 22-річного чоловіка.

Тимчасом представники американської авіації встановлюють тимчасову диспетчерську вежу в столичному аеропорту, що допоможе у надходженні допомоги з усього світу.

Міністерство оборони Сполучених Штатів повідомило, що до неділі кількість американських військовослужбовців, які беруть участь у наданні допомоги жертвам землетрусу на Гаїті, збільшиться до 20 тисяч. Водночас Сполучені Штати різко відкнили звинувачення з боку таких країн, як Болівія, Нікарагуа і Венесуела, що американські війська окупують Гаїті.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG