Спеціальні потреби

Виборці: Ющенко не виправдав сподівань його електорату


Президентські вибори 2010 року були великою поразкою для Віктора Ющенка. Виборці не підтримали його, мабуть, за не оправдані сподівання та відступ від ідеалів «Помаранчевої революції» 2004 року, завдяки якій він прийшов до влади.

Колись багатотисячний натовп захоплено скандував ім’я Ющенка на Майдані, який був не лише місцем події, а й сам вагомою історичною подією - уособленням сподівань на чесний уряд в Україні та міцну економіку.

Один із учасників подій, на ім’я Петро, згадує , що тоді Майдан мав майже священне поняття.

«Цілий світ знав про «Помаранчеву революцію» у Києві. Втім тепер все знову стало таким, як і було. Все розвіялось, всі ці «свої» хлопці все попривласнювали …і по всьому».

Багато виборців кажуть, що це стосується також Віктора Ющенка та членів його адміністрації. Виборці також підозрівають, що союзник президента за часів «Помаранчевої революції», а тепер його запеклий суперник, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко також корумпована особа. І колишній прем’єр-міністр Віктор Янукович, з яким вона змагатиметься у другому турі виборів 7 лютого, є, як вважається, таким же.

В 2004 році люди танцювали на вулицях у сподіванні на прихід чесних лідерів і оздоровлення економіки. Натомість вибори 2010 року пройняті сумнівом щодо здійснення цих надій.

Колишній фізик, а тепер бізнесмен, Богдан Маркевич каже, що лідерам «Помаранчевої революції» потрібно задуматись, чому люди так розчарувались.

«Але головне, що я хочу сказати на їхній захист: вони зробили, що могли. Їхні опоненти не повинні тішитись тим, що зараз ми не задоволені і розчаровані і сподіватись, що тому вони можуть нам подобатись. Ні, ми залишаємося вірними нашому розумінню того, що Україна мусить бути сповненою гідності країною».

Маркевич каже, що Майдан залишатиметься дороговказом для інших. І він переконаний, що у вільнодумних людей у Росії та інших пострадянських країнах «Помаранчева революція» все таки викликає заздрість.

Свою думку з приводу цього висловив у розмові з кореспондентом «Голосу Америки» український політолог Олексій Гарань.

«Революція принесла дуже багато. Вона принесла демократію, вона принесла свободу вислову і вона принесла демократичні вибори, в результаті чого уряд і опозиція обмінялись владою».

Хоч моральні та економічні обіцянки - дані колись на Майдані - ще повинні бути реалізовані, але багато українців, як виглядає, і далі вірять, що «Помаранчева революція» поставила високі стандарти перед державними політиками, за якими їх будуть оцінювати у виборах 2010 року та в майбутньому.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG