Спеціальні потреби

Кабмін: пік економічної кризи в Україні вже позаду


Українські урядовці стверджують, що пік економічної кризи в країні, очевидно, вже позаду. Говорити про це дозволяють оприлюднені Держкомстатом дані про стан ринку занятості і динаміку промислового виробництва наприкінці 2009 року. Міністр економіки України Богдан Данилишин робить висновок, що найскладніший період розвитку промислового комплексу пройдено та прогнозує подальше зростання обсягів виробництва починаючи з І кварталу нинішнього року.

В Кабміні називають переломним листопад минулого року – тоді вперше за 15 місяців зафіксували зростання виробництва до відповідного місяця попереднього року – воно склало 8,6%. У грудні зростання продовжувалося і становило 7,4%. Це, на думку урядовців, закріпило динаміку відносно стрімкого відновлення промвиробництва.

Данилишин вважає, що запобігти більш глибокому падінню і у відносно короткий період часу відновити зростання у промисловості дозволили антикризові заходи уряду в ключових галузях економіки. Зокрема, встановлення граничного рівня ціни на газ для підприємств гірничо-металургійного та хімічного комплексів сприяло підвищенню конкурентоспроможності продукції українських підприємтсв на зовнішніх ринках. Саме експортноорієнтовані галузі нині демонструють найкращі показники зростання до минулого року – металургійне виробництво – 27,3%, хімічна промисловість – 17,4%.

Дані Держкомстату також фіксують позитивні зрушення на ринку занятості. На кінець року порівняно з першим кварталом 2009-ого кількість безробітного населення віком 15-70 років скоротилася з 2,1 млн. до 1,9 млн. осіб. Уядовці зазначають, що визначений за методологією Міжнародної організації праці рівень безробіття в Україні складає 8,6% проти 9,5% у I кварталі 2009 року і є нижчим, ніж аналогічний індикатор у країнах Євросоюзу (8,8%).

Оглядачі прогнозують, що цього року металургійні та хімічні підприємства-експортери можуть стати основним локомотивом економічного зростання в Україні. Відновлення виробиництва в інших галузях, очевидно, почнеться не раніше, ніж через рік. Позитивний вплив на українську промисловість робитиме вихід з кризи світової економіки. Аналітики очікують, що цьогоріч валовий національний продукт України зросте на 3-4 відсотки, порівняно із майже 15-відсотковим падінням у 2009 року.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG