Спеціальні потреби

Завершився перший рік урядування Барака Обами

Барак Обама увійшов в історію як перший президент США афро-американець. Після виборів він заявив:

«Завдяки тому, що ми зробили сьогодні, на цих виборах, в цей визначний момент, в Америку прийшли зміни».

Але втілити зміни у життя виявилось нелегко. Обама очолив процес реформування системи охорони здоров’я, йому доводиться долати економічну кризу і ескалацію конфлікту в Афганістані. Наприкінці першого року президентства сталась гуманітарна криза в Гаїті і загострилось питання національної безпеки, викликане невдалою спробою підірвати американський авіалайнер 25 грудня.

Президент Обама взяв на себе відповідальність:

«Відповідальність лежить на мені. Як президент, я відповідаю за захист нашої країни і нашого народу. І коли система дає збої – це моя відповідальність».

Обама почав президентство на хвилі шаленої популярності. Але труднощі першого року дались узнаки.

Опитування показують, що рівень схвалення його діяльності розподілився рівно між прихильниками і противниками:

Говорить Пітер Браун з Інституту соціологічних досліджень «Квінніпіак»:

«Людям Обама подобається. Вони вважають його чесним і гідним довір’я. Бачать у ньому міцного лідера. Але вони не зажди погоджуються з ним у питаннях, які їх турбують найбільше. Вони б хотіли, щоб він приділяв більше уваги економіці. І багатьом не подобається закон про реформу системи охорони здоров’я».

Саме проект реформи медичної опіки викликає бурхливий спротив консервативних прошарків населення, що може допомогти республіканцям на виборах до Конгресу у листопаді. Про це говорить
сенатор-республіканець Мітч Макконнелл:

«Сподіваюсь, що достатня кількість демократів оговтається і усвідомить, що не потрібно зневажати думкою американського народу і пхати це їм в горлянку, що б вони про це не думали. Це ж відверта нахабність!»

З іншого боку ліберали розчаровані компромісами президента і його рішенням вислати в Афганістан додатково 30 тисяч військовослужбовців. Чимало аналітиків вважають, що від Обами забагато очікують. На це звертає увагу Джуліан Бонд з
Американського руху за громадянські права:

«Не слід очікувати, що чоловік, який успадкував дві війни, кризу фінансової системи та інші проблеми, миттєво розв’яже ці проблеми. Це нереалістично».

Але фактом лишається те, що незалежні виборці, які підтримали Обаму рік тому, стають все більш незадоволеними президентом. Саме з їх допомогою республіканці перемогли на виборах губернаторів у Вірджинії та Нью-Джерзі минулого листопада. Це може допомогти республіканцям зміцнити свої позиції у Конгресі після виборів у листопаді вже цього року. У разі, якщо демократи не утримають переважаючу більшість у Сенаті, Барак Обама матиме обмежені можливості проводити через Конгрес обіцяні ним зміни.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG