Спеціальні потреби

Експерти США про пріоритети нового президента України

В Україні підбивають підсумки першого туру голосування на президентських виборах. Незалежно від того, хто у другому турі виборе найвищу посаду у державі цю особу чекає країна, яка перебуває в економічній кризі з одним з найвищих у світі рівнем корупції. Вирішення цих двох проблем називають серед пріоритетів наступного президента України американські експерти, які взяли участь у круглому столі Голосу Америки, присвяченому виборам.

Старший експерт Фонду ім. Маршала Дейвид Креймер:

«В Україні - це економіка, це енергетична безпека, це корупція. Ці три речі, на мій погляд, повинні бути на першому місці у списку першочергових завдань наступного президента. Стосунки із Заходом, значним чином, залежатимуть від того, як новий уряд вирішуватиме ці три проблеми. Я сподіваюсь, що новий президент зробить добрий старт після виборів, коли все трохи нормується».

Віце-президент Атлантичної Ради США Деймон Вілсон:

«Дуже важливо, аби новий президент, у першу чергу, усвідомлював історичний тягар на його чи її плечах, бо це важливий час для визначення шляху, який вирішить, якою буде Україна в майбутньому. Для того, аби захистити українську демократію, важливо, щоб був лідер, який визначить порядок денний, у якого є позитивне бачення того, як повести країну вперед, і який виконає накреслене. Я думаю, що український народ хоче бачити когось, хто не лише обіцяє, але й виконує свої обіцянки».

Віце-президент Національного Фонду За Демократію Надія Дюк:

«Я б хотіла, щоб керівництво України знайшло шлях для громадян України грати більшу роль у визначенні майбутнього і політики країни. Зараз існує багато перешкод на цьому шляху. Лідери України повинні прислухатись до своїх громадян, бо фактично народ є найбільшим багатством країни. Було б добре, якби політична еліта це усвідомлювала».

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG