Спеціальні потреби

Афганські законодавці відкинули кандидатів на урядові посади


Афганські законодавці заблокували спроби президента Гаміда Карзая призначити кандидатів на посади у новому кабінеті міністрів. Парламент відкинув 10 із 17 кандидатів, кажучи, що вони корумповані і некваліфіковані.

Це вже вдруге афганські законодавці голосували проти більшості кандидатів, що їх висунув Карзай на міністерські посади. Сполучені Штати та інші країни чинять тиск, щоб афганський лідер укомплектував уряд ще до міжнародної донорської конференції в справі Афганістану, яка відбудеться цього місяця в Лондоні.

Президент Карзай висловив жаль з приводу рішення парламенту відкинути стільки кандидатур. Однак на суботній сесії законодавці схвалили кандидатури на міністрів закордонних справ і юстиції.

Вони схвалили одну із трьох жінок на посаду голови урядового агентства. Під час ранішого голосування законодавці відкинули єдину жінку на посаду в кабінеті міністрів.

Ця жінка, Шукрія Берекзай, заявила опісля, що вона була заохочена тим, що парламент схвалив кандидатуру жінки. Однак вона додала, що була знеохочена з приводу відкинення двох інших жіночих кандидатур. Вона також додала, що президент Карзай призначить більше жінок, коли висуне третій список кандидатів на вакантні місця в уряді. Карзай дотепер не висунув кандидата на місце нинішнього міністра енергетики Ісмаїла Хана, колишнього ватажка, якого звинувачено в порушеннях прав людини. Кандидатуру Хана відкинуто під час першого голосування.

Незважаючи на труднощі у схваленні складу кабінету міністрів, афганський законодавець Дауд Султанзой заявив, що загалом цей процес був корисним для молодої демократичної системи країни.

XS
SM
MD
LG