Спеціальні потреби

Компанія Ґуґл погрозила згорнути свої операції в Китаї

Корпорація Ґуґл заявила, що більше не цензуруватиме пошукових результатів на своєму сервері у Китаї і може закрити усі свої представництва у цій країні. Про такі наміри представники компанії оголосили після того, як було виявлено, що хакери намагалися отримати доступ до електронних поштових скриньок правозахисників, зареєстрованих на цьому сайті.

Аби отримати дозвіл на відкриття представництв у Китаї чотири роки тому, корпорація Ґуґл була вимушена піти на певні поступки. Китайський уряд вимагав, щоб компанія блокувала пошук інформації про деякі дискусійні політичні та соціальні питання. Така домовленість тривалий час викликала хвилю обурення і критики з боку правозахисників та частини акціонерів корпорації.

Однак переломний момент, який може вирішити долю Ґуґл в Китаї, настав всередині грудня. Компанія заявила, що може повністю припинити свою роботу в країні після того, як виявила численні спроби кібер-атак високого рівня, які здійснювалися з Китаю. Метою хакерів було отримати персональні дані правозахисників з Європи, Китаю і США, які намагалися поширити інформацію про численні порушення прав людини у Китаї.

Представники корпорації заявили, що продовжать роботу в Китаї за умови, що їхня пошукова система не фільтруватиме результатів пошуку. Якщо китайський уряд не погодиться на такі умови, Ґуґл погрожує припинити свою роботу в цій країні.

Аналітик інвестиційного ринку в Китаї Данкен Кларк каже, що Ґуґл починає відчувати, що навіть мінімальна присутність корпорації у китайському Інтернет-просторі може поставити під загрозу авторитет компанії і її репутацію у США.

У Китаї Ґуґл – друга за популярністю пошукова система, яку використовує лише 20% інтернет-користувачів.

Втім китайські правозахисники сподіваються, що такий крок корпорації Ґуґл надихне інші компанії зайняти такі ж принципові позиції щодо цензури в інформаційному просторі.

Поки що не відомо, чи влада Китаю погодиться на вимоги корпорації Ґуґл. Закриття представництв корпорації у Китаї позначиться лише втратою менше тисячі робочих місць на китайському ринку праці.Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG