Спеціальні потреби

68% афганців підтримують присутність CША  в їхній країні

Країною, де Сполучені Штати ведуть найактивнішу політику, у тому числі й у гуманітарній сфері, залишається Афганістан. А як самі афганці сприймають зусилля США? Це спробував дослідити канал АВС, який спільно з афганськими партнерами провів опитування у кількох населених пунктах цієї країни.

70 % жителів Афганістану вважають, що їх країна рухається у правильному напрямку і життя буде покращуватись. 68% афганців підтримує американську присутність в країні і 61% погоджується з рішенням президента Обами збільшити кількість військовослужбовців.

Між тим Талібан не користується народною підтримкою – лише 10% опитаних мають про нього позитивну думку. Натомість діяльність президента Карзая схвалює 71%.

Проводити опитування в Афганістані було нелегко. Телекомпанія АВС і афганські партнери розіслали по всій країні 168 представників, які опитали більш, ніж півтори тисячі афганців.

Крім політики лунали питання і про буденне життя. Наприклад, кому вирішувати, чи жінкам носити паранджу – самій жінці – чи її чоловікові? 55% жінок висловились за те, що це повинно бути їхнім рішенням. А 58 % чоловіків наполягали, що це – їхня прерогатива.

У ході опитування також з’ясувалось, що 60 % афганців мають мобільні телефони, але при цьому 85 % населення обходяться без холодильників. Сумною нотою прозвучало визнання, що 56 % опитаних ніколи не відвідували школу. І чимало дітей не ходять до школи на даний час.

Лише в Кабулі 60-70 тисяч дітей риються у відходах, сподіваючись знайти щось, що можна потім продати. Війна залишила багатьох із них сиротами. Часами на допомогу приходять добродійні організації. Якщо запитати афганських дітлахів, чим, на їх думку, відрізняються від них американські однолітки, то переважно пролунає та сама відповідь – вони переконані, що американські діти завжди усміхнені.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG