Спеціальні потреби

Тимошенко програла суд і терміново скликає Раду


Блок Юлії Тимошенко скликає депутатів на позачергове засідання «під купол». Про це повідомила очільниця Блоку в неділю в ефірі 5-го каналу. Як заявила кандидат у президенти, така термінова необхідність пов`язана з рішенням ЦВК дозволити виборцям голосувати удома та відмовою суду оскаржити це рішення.

«Ми зіткнулися з продажністю суду, коли окремий суддя прийняла рішення, що можна голосувати на дому», -- сказала Тимошенко. Як вона додала, «Цього тижня ми будемо скликати Верховну Раду для невідкладного розгляду питання».

Напередодні, у суботу 9 січня, Київський апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити позов Юлії Тимошенко на дії ЦВК. Натомість суд визнав правомірним рішення, прийняте Центрвиборчкомом 4 січня. Згідно з тим рішенням, українці зможуть голосувати вдома без медичної довідки, а зміни до списків виборців можна буде вносити безпосередньо у день виборів.

Так, у своїх роз`ясненнях від 4 січня Центрвиборчком дозволив усім недужим, замість іти на виборчу дільницю, викликати комісію до себе додому – причому щоб проголосувати вдома, тепер не потрібно жодних довідок про стан здоров`я.

ЦВК дала також право виборчкомам на свій розсуд виправляти списки та вносити до них виборців, навіть не зареєстрованих на цій дільниці, просто у день голосування.

На думку Тимошенко, це може призвести до серйозних виборчих порушень аж до фальсифікації результатів волевиявлення. «Янукович зі своєю корумпованою більшістю в ЦВК готує фальсифікацію виборів», -- заявила лідерка БЮТ 5 січня, пообіцявши оскаржити рішення ЦВК в суді.

Сьогодні ж, виступаючи в ефірі 5 каналу, Тимошенко знову нагадала про контрольовану «регіоналами» більшість у ЦВК і вкотре провела паралель з президентськими виборами 2004 року:

«Більшість у ЦВК приватизована Януковичем, у них про все домовлено з іншими політичними силами, як це було і під час ківаловщини», -- заявила кандидат у президенти.

Як відомо, під час минулих президентських виборів саме масове необґрунтоване голосування вдома та махінації зі списками були найпоширенішим засобом виборчих фальсифікацій.

У той-таки час, попри одіозність норм, за якими фальсифікувалися вибори 2004 року, та сьогоднішні завзяті наміри Юлії Тимошенко їх скасувати, експерти закидають лідерці БЮТ деяку непослідовність. Як нагадують аналітики, норма про голосування вдома передбачена змінами до виборчого законодавства, які свого часу дружно підтримали в залі парламенту фракції Партії регіонів і БЮТ. Так, голова Комітету виборців України Олександр Черненко назвав нинішню боротьбу з фальсифікаторським законом «запізнілим прозрінням Юлії Тимошенко».

Дехто з експертів припускає також, що боятися фальсифікацій цього разу слід не тільки і не стільки з боку Януковича, скільки з боку самої Тимошенко. Адже лідер Партії регіонів наразі упевнено виграє і без жодних виборчих шахрайств. Як випливає з останніх соціологічних досліджень, значна дистанція у приблизно 10% голосів між двома кандидатами досі не стала вужчою…

XS
SM
MD
LG