Спеціальні потреби

У США похоронено жертв тератаки в Афганістані 

Цих вихідних у кількох містах США відбулися похорони семи агентів Центрального Розвідувального Управління, що загинули внаслідок терористичної атаки в Афганістані. Для більшості членів їх сімей, звістка про смерть рідних стала такою ж несподіваною як і сам факт, що ті були агентами розвідки і працювали на передовій.

На відео, оприлюдненому в суботу талібами, терорист-смертник зізнається, що готує напад на американців у відповідь на їхні атаки на бази Талібану в Пакистані з використанням безпілотних літаків. У результаті однієї з таких атак загинув лідер талібів.
Халіл Аль Балаві, лікар з Йорданії, виявився подвійним агентом.

Він деякий час постачав ЦРУ важливу інформацію про бази Талібану і переконав розвідників, що має дані про перебування Осами Бін Ладена і його соратників.

Приїхавши на американську базу для зустрічі з агентами, терорист підірвав сховану на тілі вибухівку.

Керівництво ЦРУ звинувачують у тому, що його агенти знехтували елементарними правилами безпеки у гонитві за важливою інформацією. Після цієї атаки робота розвідників в Афганістані значно ускладниться.

За повідомленнями, Талібан та Аль-Кайда останнім часом поєднують свої ресурси для боротьби в Афганістані та Пакистані. Таліби – забезпечують людські ресурси та власні бази, Аль-Кайда ділиться з ними своїми знаннями і забезпечує фінансування операцій. Використання американцями проти бойовиків безпілотних літаків, вважають деякі фахівці, виявилося ефективною зброєю, здатною вражати найбільш вразливі точки терористів.

Втім, щоб здобути необхідну інформацію, розвідникам часто доводиться ризикувати життям.
.
Перед штаб-квартирою ЦРУ у Вашингтоні приспущено прапори, а до 90 зірочок на стіні, що символізують 90 агентів, які загинули за історію існування Управління, незабаром будуть додані нові.


Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG