Спеціальні потреби

У деяких частинах США - рекордні морози і снігопади

Перші дні Нового року американці зустрічають зі справжньою зимою. Сніг та мороз вкрили значну територію Сполучених Штатів, налякавши навіть мешканців традиційно теплої Флориди. Погана новина у тому, що холодний фронт не лише не проходить, а навіть сильнішає, обіцяючи американцям до кінця тижня ще більше снігу і температури до мінус тридцяти п‘яти градусів за Цельсієм.

Звідки весь цей сніг, що багато днів поспіль засипає північ та центр Сполучених Штатів, не шкодуючи навіть теплолюбиву Флориду? Синоптики радять не чекати потепління найближчим часом, а приготуватися до ще більших морозів, які потужний циклон знову принесе з Арктики.

Один з найбільш ходових товарів у магазинах у ці дні - лопати і різноманітні снігорозчищувачі. Без них визволити машину зі стоянки – практично неможливо. У деяких незвиклих до таких зим мешканців міст вже починає вриватися терпець.

У північних штатах через майже метровий сніг переписують книги рекордів. У Баффало, американський футбол перетворився на боротьбу зі стихією, де гравці більше ковзали, ніж бігали по полю.

Але навіть на півдні США зараз не сховатися від холоду. Ніби не такі низькі на перший погляд температури – 5-10 градусів морозу, тут велика рідкість. Тому замерзлі фонтани і потріскані труби додають головного болю комунальникам.
Фермери, що вирощують цитрусові і полуниці, роблять все, щоб захистити свій врожай. Усі ягоди треба терміново накрити.

Що робить цю холодну зиму такою незвичайною? Це її тривалість. Друга хвиля двадцятиградусних морозів, що зараз йде з Арктики, принесе заморозки ще навіть глибше на південь, роблячи цю зиму найхолоднішою за останні 25 років.

Телебачення переповнене порадами, як пережити зиму. На думку одного поліцейського, секрет - в кількості одягу на тілі. Шість чи сім прошарків тканини, каже він, захистять у будь-яку погоду.
XS
SM
MD
LG