Спеціальні потреби

Клінтон: ведуться переговори щодо нових санкцій проти Ірану


Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що Вашингтон розпочав переговори зі своїми союзниками про можливість накладення нових санкцій на Іран з огляду на його контроверсійну ядерну програму.

Мета санкцій - чинити тиск на іранський уряд і Корпус вартових ісламської революції без того, що піддавати зайвим стражданням рядових іранців, - сказала пані Клінтон під час прес-конференції із нагоди візиту до Вашингтона прем’єр-міністра Катару.

Держсекретар Клінтон висловила розчарування з приводу того, що Іран зігнорував заклики США про прийняття пропозиції, підтримуваної ООН, про обмін пальним для ядерних реакторів. Згода на таку пропозицію могла дещо послабити занепокоєння Заходу з приводу розроблення Тегераном ядерної зброї. У зв`язку з цим Вашингтон заохочував Іран погодитися на таку домовленість до кінця минулого року.

Іран, однак, твердить, що його програма є виключно в мирного характеру і цими днями зробив Заходові контрпропозицію. Тегеран заявив, що Захід має лише один місяць, щоб погодитись на неї, бо в протилежному випадку - як сказано – він ризикує стати свідком збільшення виготовлення ним високозбагаченого урану. Хоч деталі контрпропозиції не розголошувалися, Гілларі Клінтон назвала
її неприйнятною.

Держсекретар також зазначила, що в Ірані з`являється все більше ознак жорстоких репресій проти активістів опозиції.

Під час прес-конференції у Вашингтоні, Клінтон висловила глибоке занепокоєння насильницьким придушення опозиційних протестів в Ірані минулого місяця і взяттям під арешт провідних реформістів країни.

27 грудня іранські сили безпеки розігнали в деяких містах кілька великих антиурядових демонстрацій і заарештували 500 людей. В процесі сутичок загинуло 8 осіб. Відтоді представники органів влади тримають в ув’язненні щонайменше 20 визначних політичних діячів опозиції.

Міністр розвідки Ірану Гейдар Мослегі каже, що поміж заарештованих є іноземці, запідозрені «в роздмухуванні психологічної війни». Чужинці, зазначив він, мали при собі камери та інше устаткування. Втім він не назвав їхньої національності.

Іранський уряд неодноразово звинувачував уряди та мас-медіа Заходу в підбурюванні до неспокою в Ірані. Речник іранського міністра розвідки зазначив, однак, що затриманих іноземців відпустять, якщо в процесі розслідування вони будуть визнані невинними.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG