Спеціальні потреби

Як одній жінці вдалося відмінити спірний закон

Законодавці США схвалили поправку до закону, якою покладено кінець так званому «покаранню вдови». Раніше, якщо подружжя іммігранта помирав чи помирала протягом перших двох років після реєстрації шлюбу, то документи на отримання дозволу на постійне проживання удови чи вдівця анулювалися і людина опинялася перед загрозою депортації. Одначе, особиста боротьба молодої іммігрантки з Ямайки допомогла змінити це амеркиканське законодавство.

Оссеріта Робінсон переїхала до Сполучених Штатів з Ямайки, коли їй було 24 роки. Працюючи консьєржем в готелі, вона познайомилася з Луїсом Робінсоном. Вони закохалися один в одного та одружилися.

Через вісім місяців після весілля, паром через затоку Гудзон, на якому Робінсон повертався з роботи до дому, врізався у пірс. Чоловік та ще десять інших пасажирів загинули.

Не встигла Оссеріта вийти з трауру, як вона отримала ще одну шокуючу новину. Їй було відмовлено у розгляді її заявки на отримання права на постійне проживання у Сполучених Штатах. Закон вимагає, аби пара була одружена принаймні два роки, аби подружжя з іншої країни могло розглядатися в якості постійного мешканця США. Удова найняла адвоката та висунула позов до міністерства внутрішніх справ.

Справу Оссеріти захищав її юрист Джефрі Файнблюм:

«Це рішення забрало в неї будь-який легальний статус на перебування в країни. Але на щастя для неї не відкривали процедури примусової депортації. Чимало інших вдів, на жаль, потрапили під цю процедуру. Вони не можуть працювати, не можуть подорожувати, не можуть отримати водійські права. Так жити важко».

Після п’яти років судового розгляду, Оссеріта перемогла. У жовтні Сенат США схвалив поправку до закону, який поклав край так званому «покаранню удови». Згідно з інформацією громадської організації, яка захищає права іммігрантів, у США перебуває понад двісті вдів та вдівців, які легально потрапили до цієї країни, але мали її залишити через смерть чоловіка чи дружини.

Боротьба для Оссеріти Робінсон була довгою, але її зусилля не були даремними. Тепер вона чекає на співбесіду з офіцером імміграційної служби.Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG