Спеціальні потреби

Ізраїльські літаки обстріляли кордон із сектором Газа


Через рік після збройного конфлікту в секторі Газа там і далі падають бомби. В п’ятницю ввечері ізраїльські літаки обстріляли ракетами кілька відкритих районів, що спричинило ряд сильних вибухів.

Літаки обстріляли два тунелі уздовж кордону з Газою. Представник ізраїльських збройних сил сказав, що палестинські екстремісти планували використати ті тунелі для переходу на територію Ізраїлю і здійснення атак.

Рейд проведено в час, коли Ізраїль та ісламське угруповання Гамас, яке контролює сектор Газа, ведуть переговори про обмін в’язнями. Відповідно до екстреної угоди, Ізраїль звільнив би 1000 палестинців в обмін на викраденого ізраїльського солдата Гілада Шаліта. Його викрали понад три роки тому, коли бійці Гамасу через тунель під кордоном із сектором Газа проникли на територію ізраїльської армійської бази.

Проте Ізраїль не хоче звільнити високопоставлених екстремістів, відповідальних за смертоносні атаки, тоді як Гамас погрожує чинити тиск на єврейську державу, вдаючись до чергового викрадення.

Представник Гамасу Осама Гамдан заявив, що коли Ізраїль не виконає всіх вимог угруповання, тоді Гамас може бути змушений викрасти чергового ізраїльтянина, щоб довершити угоду.

Однак ізраїльський експерт Дан Шуфтан каже, що бажання Ізраїлю піти на такий однобокий обмін в’язнями становить запрошення до чергового викрадення.

Під час збройного конфлікту в секторі Газа рік тому Ізраїль знищив сотні тунелів, які використовувались для контрабанди, але в повідомленні ізраїльської таємної служби Шин Бет говориться, що більшість інфраструктури опісля відбудовано. У звіті сказано, що через ці тунелі угруповання Гамас постачає контрабандою з Єгипту зброю і матеріали для виготовлення ракет у підготовці до наступного раунду конфлікту.

XS
SM
MD
LG