Спеціальні потреби

Соціологи: Віктор Янукович – лідер електоральних симпатій 


Прем'єр-міністру Юлії Тимошенко не вдається скоротити відставання від головного конкурента на президентську посаду Віктора Януковича. Про це свідчать дані опитувань провідних соціологічних компаній країни. Всі вони засвідчують, що менш ніж за місяць до дня голосування лідер опозиції має найкращі шанси посісти найвищу посаду в державі. За нього готова голосувати третина опитаних. Янукович майже на 15% випереджає Тимошенко і гарантовано виходить в другий тур.

Третє місце нині соціологи віддають колишньому голові Нацбанку Сергієві Тігіпку. За нього готові голосувати майже 10% виборців. На думку деяких експертів, він проводить агресивну і вдалу рекламну кампанію, яка додає політику прихильників. У південних та східних регіонах країни він вже зміг випередити Юлію Тимошенко. Дослідження показують, що за умови збереження динаміки зростання рейтингу Тігіпко може змагатися за друге місце в масштабах всієї країни. Інші учасники перегонів, зокрема й президент Віктор Ющенко, на переконання дослідників, навряд чи зможуть втрутитися в змагання лідерів. Однак голоси їхніх прихильників відіграють вирішальну роль у другому турі.

Поки що, за даними соціологів, пан Янукович, якого найбільше підтримують в східних та південних областях країни, у другому турі голосування гарантовано перемагає будь-якого з конкурентів. Хоча дослідники попереджають: на виборах можливі сюрпризи, адже досі кожен п'ятий з тих, хто вирішив прийти на виборчу дільницю, не визначився, кому віддати свій голос. Це значна цифра, яка поки що не дозволяє експертам із впевненістю прогнозувати результати виборів. Тому аналітики передбачають, що кандидати-лідери спробують активізувати свої кампанії відразу після новорічних свят.

Оприлюднені дані, очевидно, можуть стати останніми, про які дізнаються більшість виборців. Вже за два тижні до дати голосування закон забороняє публікувати результати соціологічних опитувань. Однак, попри такі обмеження, під час минулих виборчих кампаній дані соцдосліджень оприлюднювалися в мережі Інтернет та у закордонних ЗМІ.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG