Спеціальні потреби

Нова традиція морських піхотинців США

Оголошення президента Барака Обами про відправку додаткового контингенту військовослужбовців до Афганістану стало радісною новиною для…майстрів татуювання. За новою традицію, напередодні від’їзду до зони військових дій морські піхотинці роблять собі тату.

Салон «Тату на східному узбережжі» у місті Джексонвіль, штат Північна Кароліна, з опівдня до пізнього вечора заповнений військовими. Через кілька днів півтори тисячі морських піхотинців із військової бази Кемп Лежюнь, що знаходиться неподалік, вирушать до Афганістану.

Як правило, каже майстер тату Леррі Даффі, кінець року - мертвий сезон у його бізнесі. Але в салоні, середина дня, і повно клієнтів. Ввечері буде ще більше, оскільки чимало військовослужбовців ще на навчаннях.

Попит на тату настільки великий, що власник салону Том Леффінгтон працює сім днів на тиждень:

«Я приходжу сюди по неділям та понеділкам, коли всі інші салони закриті, аби працювати над цими хлопцями і все зробити швидко».

До салону безперервно дзвонять нові клієнти з військової бази. Але тату роблять не лише накачані хлопці з поголеними головами, але і їхні подружки, брати, татусі та навіть мами. Для Енн Волкер та її чоловіка татуювання перетворилося на родинну традицію. Енн зробила першу наколку минулого року, коли один з її синів був відправлений до Афганістану. Через рік вона та її чоловік знову опинилися у тому ж салоні – робити тату з нагоди відправки до Афганістану їхнього другого сина. Волкер має ім’я сина витатуйоване на її передпліччі японськими літерами в оточенні корони та серця:

«Наступного року, коли він поїде, я матиму маленьку частинку його зі мною. Це допоможе нам пережити ці довгі тижні та роки, коли я нічого від нього не чую».

Наколки морських піхотинців розповідають історії втрат, туги за рідним та друзям та підтримують бойовий дух. Найпопулярніші тату фрази латиною, «Навічно вірний» та «Смерть краще за безчестя». Також морські піхотинці мають традицію робити тату з іменами та датами смерті своїх бойових товаришів. Такі наколки, каже власник салону, їм доводиться робити щонайменше раз на тиждень.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG