Спеціальні потреби

Сутичка між опозицією та поліцією в Ірані


Іранські опозиційні джерела повідомляють про сутичку між поліцією і антиурядовими демонстрантами, які зібрались в столичному Тегерані під час свята шиїтських мусульман Ашура.

Реформістська веб-сторінка пише, що спецзагони поліції вдались до сльозоточивого газу, щоб розігнати натовп демонстрантів у центральній частині Тегерану.

Очевидці розповідають про побиття і арешти деяких учасників протесту і про те, що поліція розбивала вікна а автомобілях, що проїжджали мимо.

В одному з повідомлень говориться, що намагаючись уникнути поліцейські спецзагони сотні людей сідали в автобуси і вигукували гасла, проїжджаючи вулицями міста.

Такі повідомлення появились день опісля того як іранський духовний лідер-консерватор Ахмад Хатамі закликав активістів опозиції не використовувати релігійне свято для проведення демонстрацій.

Кульмінаційні церемонії Дня Ашури припадають на неділю.

Під час Ашури віруючі шиїти поминають і оплакують убивство в сьомому столітті Іммама Хусейна, внука пророка Мухамеда.

Минулого тижня сотні тисяч людей взяли участь у похороні іранського духовного лідера-дисидента, великого аятоли Хусейна Алі Монтазері. Ця подія перетворилась у величезну протиурядову демонстрацію, яку розганяли іранські органи влади.

XS
SM
MD
LG