Спеціальні потреби

Перевезення в’язнів Ґвантанамо у США: аргументи ‘за’ і ‘проти’


Одною з передвиборчих обіцянок Барака Обами було закриття до кінця цього року в’язниці для військовополонених у Ґвантанамо. І хоча повністю цю обіцянку виконати не вдалось у грудні було оголошено, що уряд вирішив купити напівпустуючу в’язницю у місті Томпсон, штат Іллінойс, де розмістять сто військовополонених з Ґвантанамо. Влада штату підтримала ці дії федерального уряду, але багато мешканців регіону та американців по всій країні виступають проти цієї ідеї. Тому місцева влада вирішила провести з цього приводу публічні слухання.

Сотні незадоволених з різних куточків США прибули на публічні слухання, щоб висловити свій протест намірами уряду. Продаж в’язниці з одного боку обіцяє створення нових робочих місць, що означає прибутки до місцевого бюджету, з іншого – викликає занепокоєння щодо безпеки.

Уряд штату Іллінойс переконаний, що розміщення в’язнів Ґвантанамо у місцевій в’язниці допоможе послабити проблему безробіття у регіоні. За словами високо посадовців, у перші чотири роки тут буде створено 3800 робочих місць, а фінансові обсяги економічної активності у штаті зростуть на понад мільярд доларів.

Але тюремний охоронець Тад Пустельнік каже, що може втратити роботу, якщо федеральний уряд перебере контроль над в’язницею у Томпсоні:

«Ми не маємо права перевестись до системи федеральних тюрем. Ми будемо вимушені подаватись на роботу на рівні з іншими і вимоги для роботи у федеральній в’язниці та тюрмі штату різні і складні для мене. Мені 44 роки, а вікове обмеження для роботи у федеральній тюрмі 37 років, що може залишити за бортом багато людей».

Однак, прихильники продажу переконані, що це – користь штату загалом. Висновки громадських слухань передадуть губернатору штату, який не зобов’язаний брати їх до уваги, приймаючи остаточне рішення про продаж в’язниці. Губернатор уже заявив про своє позитивне ставлення до продажу тюрми, що може відбутись вже у травні наступного року.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG