Спеціальні потреби

Американець виграв справу про опікунство над сином у Бразилії


Верховний суд Бразилії присудив право на опікунство над п’ятирічним хлопчиком його американському батькові. Так закінчилися п’ять років судової тяганини між Дейвидом Ґолдманом з Нью-Джерзі та бразильськими родичами його колишньої дружини, яка померла минулого року.

Конгресмен Кріс Сміт супроводжував батька під час його поїздки до Бразилії: «Я був з ним, коли він почув цю новину. Він дуже зрадів. На його обличчі з’явилася велика посмішка і він сказав: “Але я не збираюся розслаблятися доти, доки я не буду у літаку з моїм сином і літак уже у повітрі”».

Колишня дружина Ґолдмана забрала його сина Шона із собою у 2004-му році, повернувшись до своєї рідної Бразилії. А минулого року вона померла під час пологів. З того часу Шоном, якому вже виповнилося дев’ять років, опікувалися батьки його мами. Його бабуся наполягає, що за бразильською традицією після смерті матері дитину має виховувати бабуся. Втім, закони, як бразильські, так і американські кажуть інакше. Згідно з американським законодавством, біологічні батьки у відсутності заборони суду, мають першочергове право опікунства.

Родина його колишньої дружини не раз опротестовувала вироки суду, а тепер, побоюється Ґолдман, вони можуть втекти з хлопцем. Через інтерв’ю з пресою він намагається їх запевнити, що не буде перешкоджати їхньому спілкуванню з онуком.

Ця справа піднімалася на найвищому рівні – під час переговорів між президентами США та Бразилії. Уряди обох країн визнали право Ґолдмана виховувати Шона. Також, згідно з Гаагською конвенцією, яку підписали обидві країни, рішення щодо опікунства приймаються за законами країни, де дитина народилася. У даному випадку – Сполучених Штатів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG