Спеціальні потреби

У 31 африканській країні не вистачає продуктів харчування


Наслідки глобального потепління вже сьогодні відчутні для багатьох африканських країн. Посухи та неврожайність призвели до нестачі продуктів харчування у найбідніших державах Африки. Відтак лідери цих країн сподіваються, що під час саміту у Копенгагені багаті країни світу запропонують їм допомогу.

Шокуючі приклади недоїдання є очевидними у центрах харчування дітей по всій Ефіопії. Чверть століття після голоду, який забрав життя мільйона людей, населення цієї східноафриканської країни й сьогодні відчуває гостру нестачу харчових продуктів. Три роки поспіль тут не випадає достатньо опадів, а спалені сонцем посіви залишають не зібраними на полях. Понад 20 мільйонів людей північно-східної Африки потребують негайної продовольчої допомоги.

Представники африканських країн, які беруть участь у саміті ООН у Копенгагені, кажуть, що неврожай у кількох африканських країнах зумовлений глобальним потеплінням. Під час цієї кризи у багатьох містах спалахували протести. Проблема нестачі їжі примусила людей вийти на демонстрації і застосувати насилля проти влади.

Організації продовольства і сільського господарства ООН каже, що харчів критично не вистачає у 31 країні, найгірша ситуація у країнах Східної та Західної Африки. Звіти ООН свідчать, що недостатня кількість опадів призводить до вимирання свійських тварин у таких країнах як Малі, Чад і Нігер.

Африканські представники не кажуть, яку саме суму проситимуть у Копенгагені. Однак зазначають, що 100 мільярдів доларів на рік може бути прийнятною сумою. Значну частину цих коштів доведеться платити США – країні з найбільш розвинутою економікою і найвищим показником атмосферних викидів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG