Спеціальні потреби

Глава Міноборони США відправився в Афганістан


Міністр оборони США Роберт Ґейтс здійснив неанонсовану раніше поїздку в Афганістан. Там він планує особисто узгодити з президентом Афганістану Гамідом Карзаєм деталі нового плану дій, озвученого минулого тижня Бараком Обамою та провести відповідні наради з американським командуванням у цій країні. США надішлють додатково 30 тисяч військ в Афганістан. Перше поповнення прибуде ще цього року.

Роберт Ґейтс запевнив президента Карзая у тому, що відносини між обома країнами мають довгострокову перспективу і не завершаться в 2011 році, коли за планом, американці мають розпочати виведення своїх військ з країни. Гамід Карзай у свою чергу пообіцяв американському високопосадовцю, що його уряд зробить все необхідне, щоб провести необхідний набір та тренування власних сил поліції та армії, які після виходу закордонних контингентів зможуть підтримувати належний рівень безпеки в країні.

У цей же час командувач силами США в Афганістані генерал Стенлі Маккристал, доповідав деталі нової стратегії дій в Афганістані законодавцям у Вашингтоні, від яких залежить схвалення додаткових коштів на цю війну. За словами Маккристала, місія, яку поставив перед військовими Обама може бути успішно виконана. За наявності необхідних ресурсів, протягом наступних двох років американці та сили НАТО, за його словами, зможуть розбити осередки Талібану та підготувати місцеві сили безпеки, щоб почати виведення військ.

XS
SM
MD
LG