Спеціальні потреби

У Копенгагені триває саміт з питань кліматичних змін


У столиці Данії Копенгагені відкрилася найбільша у світі міжнародна конференція з питань кліматичних змін. Представники понад 190 країн намагаються опрацювати нову угоду про припинення глобального потепління. Вони також вимагають запровадження обмежень на викиди в атмосферу двоокису вуглецю, який пов’язують з кліматичними змінами. Голова секретаріату ООН з питань клімату Іво де Бер закликав створити фонд на суму 30 мільярдів доларів, щоб допомогти бідним країнам в їх зусиллях скоротити забруднення атмосфери. Він схарактеризував фінансування з боку багатих країн як «негайну потребу». Ця пропозиція вже отримала підтримку з боку Європейського Союзу.

На переговорах, що відбувалися до саміту, не досягнуто консенсусу про те, який вклад багаті країни мають зробити, щоб помогти бідним країнам розвивати чисті галузі промисловості. Країни, що розвиваються, вимагають також, щоб багаті країни значно більше скоротили викиди в атмосферу, ніж вони раніше про це заявили.

В неділю Південно-Африканська Республіка запропонувала скоротити в себе викиди парникових газів на 34% до 2020 року і на 42% до 2025 року, якщо буде прийнято широку міжнародну угоду про фінансову допомогу.

Екологічна організація «Грінпіс» заявила, що це рішення «робить Південно-Африканську Республіку однією із зірок переговорів».

Експерти кажуть, що зобов’язання щодо фінансування з боку багатих країн займатиме центральне місце в зусиллях з метою закріпити нову глобальну угоду про кліматичні зміни. Чинна угода, так званий Кіотський протокол, вигасне у 2012 році.

Країни, що розвиваються, твердять що вони найбільш уражені на глобальне потепління, хоча найменш відповідальні за збільшення в атмосфері двоокису вуглецю, який є цього причиною. Науковці кажуть, що для того, щоб зупинити підвищення температури на планеті, викиди парникового газу мусять бути зменшені на 25-40% від рівня у 1990 році.

Китай запропонував скорочення викидів на 45% від рівня у 2005 році, а Індія на 20-25%.

Президент США Барак Обама, очікуючи рішення Конгресу у справі викидів парникових газів, висунув тимчасову пропозицію про скорочення викидів на 17% від рівня у 2005 році. Як відомо, попередник Обами, президент Джордж Буш відмовився підтримати Кіотський протокол, кажучи, що він шкодить американській економіці.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG