Спеціальні потреби

Обама оприлюднив нову стратегію щодо Афганістану


У вівторок увечері Барак Обама звернувся до своїх співвітчизників з промовою, в якій оприлюднив нову стратегію дій США в Афганістані. Обама вніс корективи в головне завдання, яке мають виконати військові, заявив про збільшення сил у цій країні майже на третину, і натякнув, коли планує завершити цю війну.Щоб оголосити рішення, які оглядачі вже назвали одними з найважливіших в його кар'єрі, Барак Обама залишив звичні йому капітолійські пагорби і відправився у військову академію Вест-Пойнт, що під Нью-Йорком. Випускником цього закладу є чинний командувач американських сил в Афганістані генерал Стенлі МакКристал, а теперішні випускники будуть серед тих, хто незабаром відправиться на цю війну.

Тридцять тисяч військових, додатково до 70-ти тисяч які вже на даний час перебувають в Афганістані, буде дислоковано туди вже найближчими місяцями. Таке рішення американський президент прийняв після трьох місяців консультацій з членами своєї ради безпеки, військовими та експертами.

«Я прийняв таке рішення тому, що переконаний, що наша безпека залежить від успіху в Афганістані та Пакистані. Це епіцентри діяльності Аль-Кайди».

Зміниться і формулювання місії, яку збройні сили США виконуватимуть в Афганістані. «Зруйнувати, роздробити і врешті перемогти Аль-Кайду», -- заявив Обама.

Це дещо відрізняється від завдання «будівництва афганської держави», яке стояло перед командирами досі. Нова місія означатиме масований наступ на основні сили бойовиків Талібану та Аль-Кайди, і їх знищення. Одночасно, завдяки поповненню, американці плануть сконцентруватися на навчанні та підготовці потужної афганської армії та поліції, які після виходу американських військ і сил НАТО зможуть самостійно підтримувати безпеку в країні.

Президент США впевнений, що зможе розпочати виведення армії з Афганістану вже зовсім скоро.

«Все це дозволить нам пришвидчити передачу відповідальності афганським силам і ми почнемо виводити звідти наші війська у липні 2011 року».

Обама висунув вимоги керівництву Афганістану та Пакистану, особливо що стосується подоланню корупції у владі. Відтепер США надаватимуть фінансування не центральним урядам, а лідерам на місцях і окремим міністрам, що відповідають за безпеку.

Він також закликав НАТО надіслати в Афганістан додаткові сили.

«Оскільки це справа міжнародної спільноти, я попросив членів альянсу приєднатися до наших зусиль», - сказав президент США.

Але всередині США нова стратегія, запропонована Обамою, здається, повністю не влаштовує нікого. Демократи хочуть, щоб він назвав чітку дату виведення військ. Республіканці, навпаки, проти встановлення будь-яких строків. Нікого не влаштовує і ціна - один мільйон доларів на рік, на кожного додаткового солдата в Афганістані.

Тим часом, рівень підтримки американцями цієї війни впав нижче 50-ти відсотків. Усі хочуть якнайскорішого її завершення. Саме цього, каже Обама, хоче й він, тому і пропонує свій рецепт перемоги.
XS
SM
MD
LG