Спеціальні потреби

У Мюнхені розпочався суд над Іваном Дем’янюком


Сьогодні у Німеччині розпочався судовий процес над підозрюваним охоронцем у колишньому нацистському таборі смерті Іваном (Джоном) Дем’янюком. Припускається, суд над ним буде одним із останніх у справі злочинів, скоєних за часів Другої світової війни.

Дем’янюк прибув у переповнений глядачами судовий зал у Мюнхені в інвалідному кріслі. Медичні експерти постановили, що стан здоров’я 89-річного Дем’янюка задовільний, аби перенести судовий процес, який, згідно з деякими джерелами, може тривати до травня. Проте, його родина твердить, що він надто хворий, щоб перенести такий процес. Німецька сторона твердить, що стан здоров`я взято до уваги обмеженням судових слухань до двох 90-хвилинних сесій денно.

Німецькі прокурори звинуватили народженого в Україні Дем’янюка в причетності до загибелі 28 тисяч євреїв у концтаборі Собібор на окупованій нацистами території Польщі.

Дем’янюк відкидає звинувачення, наполягаючи на тому, що німці його, як радянського солдата, забрали в полон. У разі, якщо його буде визнано винним, Дем’янюку загрожує довічне ув’язнення.

У травні США депортували Дем’янюка до Німеччини, після того як він програв тривалий юридичний процес у справі його екстрадиції.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG