Спеціальні потреби

Обама визначається щодо Афганістану

Як виграти війну в Афганістані? Скільки військ і грошей для цього потрібно? І найголовніше, скільки ще триватиме війна? На всі ці питання, очікується, у вівторок дасть відповідь американський президент, оприлюднивши нову стратегію дій США в Афганістані. Аналітики кажуть, що ця промова стане однією з найважливіших у кар’єрі Барака Обами.

Після місяців обмірковування та нарад, президент Барак Обама у вівторок оприлюднить план нової стратегії дій США в Афганістані, що – серед іншого – включатиме дислокацію додаткових військ. Президент Обама сказав:

«Я не ризикуватиму вашими життями, хіба що це буде необхідно для американських життєво важливих інтересів. Ми дамо вам стратегію і чітку місію, на яку ви заслужили».

Багато аналітиків кажуть, що це, можливо, буде найважливіша промова за весь час його президентства. Старший співробітник Центру стратегічних та міжнародних досліджень Тоні Кордсмен каже:

«Якщо він зазнає невдачі, його звинуватять у програші війни. Якщо він матиме успіх, йому віддадуть належне за перемогу в ній».

Аналітики кажуть, що найважливішим для Обами є дати відповіді на ключові запитання:

«Як багато військ? Що вони робитимуть, чи можемо ми справитися з проблемами афганського і пакистанського урядів?»

Ці питання, як також те, де взяти кошти на продовження воєнних операцій, обговорювали під час дев’яти нарад, які президент скликав упродовж двох минулих місяців. Очікують, що у вівторок Обама оголосить намір збільшити військовий контингент в Афганістані. Ці додаткові сили використають для підвищення безпеки в південних провінціях, як також для підготовки афганських сил.

З уваги на зменшення підтримки війни серед американців і втрати, які зростають з кожним днем, для президента Обами це дуже непросте рішення. Тоні Кордсмен продовжує:

«Це не той випадок, у якому ми можемо гарантувати перемогу. Ми витратили понад пів десятиліття. Кошти і ризик дуже високі».

Представники Білого дому зазначають, що загалом у своєму зверненні президент зосередиться на закінченні війни в Афганістані. Однак, завершення місії і виведення американських військ на сьогодні вимагає збільшення їх кількості. Втім, навряд чи Обама дасть згоду надіслати 40 тисяч сил, які попросили американські військові командувачі в Афганістaні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG