Спеціальні потреби

Роздрібні торговці у США готуються до ‘чорної п’ятниці’


У п’ятницю після Дня подяки в країні розпочинається сезон передріздвяних та новорічних розпродажів. Щоб відтягнути людей від ситного столу і привабити у магазини, продавці влаштовують у цю п’ятницю найбільший розпродаж товарів за найменшими в році цінами. Принаймні так твердить реклама. І чимало покупців справді чекають цієї «чорної п’ятниці», щоб зробити покупки, які довго відкладали.

Для мереж роздрібної торгівлі у США «чорна п’ятниця» є стартом різдвяного сезону , протягом якого вони заробляють величезні гроші, або планують їх заробити. Щороку у п’ятницю – після Дня подяки – магазини відкривалися рано вранці, заманюючи покупців вигідними цінами. Але після трагедії минулого року, коли покупці затоптали на смерть працівника магазину «Волмарт», корпорація вирішила влаштувати «чорну п’ятницю» на кілька днів раніше.

А супермаркет електроніки «Бест Бай» прийняв рішення – зберегти традицію «чорної п’ятниці», однак влаштував для своїх працівників спеціальне навчання – як стримати збуджений натовп. В очікуванні знижок на телевізори та комп’ютери, черга до «Бест Бай» у Каліфорнії почала вишиковуватися ще у вівторок.

Витрати американців у «чорну п’ятницю» є індикатором їх фінансової спроможності. А із рівнем безробіття у понад 10%, все більше людей економить і менше витрачає. Цей передріздвяний сезон, як і минулий, може видатися складним для бізнесу, погоджуються аналітики.

Песимістичні прогнози щодо прибутків змушують крамниці бути агресивнішими чи проявляти кмітливість у намаганні заманити покупців. Один універмаг у Лос-Анджелесі навіть найняв акробатів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG