Спеціальні потреби

Леді Ґаґа завойовує американські сцени… і серця

Більшість нинішньої молоді все-таки цікавиться сучасною музикою. Серед популярних американських зірок – Леді Ґаґа. Протягом минулого року чотири пісні з її дебютного альбому «Слава» стали хітами чарту Billboard Pop Songs, а саме «Просто танцюй!», «Обличчя гравця у покер», «Любовна гра» та «Папарацці». У цьому вона побила рекорди групи Ейс оф Бейс та співачки Евріл Лавін. Леді Ґаґа також була номінована на дев`ять нагород каналу MTV та п’ять нагород American Musiс, включно з виконавцем року.

Раніше Стефані Джерманотта мала обмаль спільного з іміджем Леді Ґаґа. Вона говорить:

«Я мала таке довге каштанове волосся і захоплювалася Бобом Діланом і групою Джефферсон Ейрплейн, Грейсом Сліком. Я грала зовсім іншу музику».

Але тільки після того, як вона змінила свій стиль та стала Леді Ґаґою, її музична кар’єра набрала обертів. Після успіху її першого альбому «Слава» практично за одну ніч Стефані перетворилася з маловідомої поетеси-співачки на поп-зірку. Шану їй віддав навіть президент Барак Обама.

«Це велика честь для мене бути тут і відкрити сцену для Леді Ґаґа».

Ці слова президент Обама сказав під час вечері, влаштованої організацією на підтримку рівних прав для геїв та лесбіянок. Леді Ґаґа бере активну участь у цьому русі. Хоча її сходження на музичний Олімп виглядає блискавичним, вона довго вчилася музики та роками виступала в місцевих барах за скромні гроші. Вона розповідає:

«Я грала на піаніно з чотирирічного віку. І тоді вже почала музичні уроки. Я вивчала теорію музики, була членом джазового ансамблю, писала музику, а у віці чотирнадцяти років почала виступати у місцевих клубах. Моя мама ходила зі мною і записувала мене до списку виступаючих. Я можу довго про це говорити, але головне, що я ніколи не зупинялася і музика завжди була моєю долею».

У цьому році Леді Ґаґа була номінована на дев’ять нагород каналу MTV та отримала титул «Нова зірка» від журналу «Біллборд».

«Нагорода ‘Нова зірка’ – це дуже багато значить. Я отримала дуже багато визнання за пісні, які дійсно вийшли добре. Я думаю, що потрібно більше, ніж кілька вдалих пісень, аби зайняти позицію у світі музики. Все, що я хочу, це зробити чудове музичне шоу та показати моїм фанатам всю любов, яку я до них маю».

Кар’єра артистів залежить від їхніх прихильників, і Леді Ґаґа цінує своїх фанатів:

«В мене дуже унікальні фанати. Може, я звучатиму претензійно, але в мене найкращі фанати у світі. Вони вдягаються у стилі моєї музики, вони імітують мене, коли приходять на мої шоу. Не в плані, що вони прославляють мою персону, а прославляють саму ідеї слави. Те, що ти можеш бути тим, ким захочеш. Це не залежить від того, скільки в тебе грошей чи звідки ти походиш. Головне те, що ти маєш свої ідеї та здатність створювати нове. Наприклад, мій бант з волосся. Я розумію, що деякі люди вважають мою моду божевільною, еклектичною, але насправді в її основі полягає ідея вуличної дитини, яка намагається проявити себе. Можна купити накладне волосся за три долари, зав’язати бантиком та причепити на голову і раптом ти стаєш зовсім іншою. Власне це і є моя ідея. Може, вона є незначною, але мої фанати її розуміють».

Окрім створення пісень для власного альбому, Леді Ґаґа писала музику для інших виконавців, причому таких різних, як Пуссікет Доллс та Майкл Болтон.

«Мене запитали: ‘Що ти думаєш з приводу створення пісень для Майкла Болтона’? І я сказала: ‘О, я люблю Майкла Болтона. Це буде здорово! Це звучить як дуже цікава річ для мене. Я думаю, що він дуже приємний чоловік і він був для мeне натхненням, тому що в цей момент я тільки починала свою кар’єру’. Спочатку він навіть не знав, хто я».

А 27 листопада з канадського міста Монреаль починається її персональне турне. Вона не переживає за те, чи вдасться їй наповнити стадіони.

«Розумієш, я була всього-на-всього дівчиною з Нью-Йорка, яка хотіла, аби її батько нею пишався. Думаю, я досягла значно більше».

Інше за темою

XS
SM
MD
LG